28 лют. 2024 11:44
512
Східний військовий округ Росії відпрацьовував численні сценарії, що зображують китайське вторгнення.
Російські війська провели репетицію по застосуванню тактичної ядерної зброї. Це стало відомо після витоку інформації з російських військових файлів, які включають сценарії підготовки до вторгнення Китаю.
Про це повідомляє Financial Times.
У таємних російських документах описується поріг застосування тактичної ядерної зброї, який нижчий, ніж Росія коли-небудь публічно визнавала. Йдеться про 29 таємних військових файлів, складених у період від 2008 до 2014 року.
Критерії для потенційної відповіді ядерним ударом варіюються від вторгнення ворога на російську територію до конкретніших тригерів, як-от знищення 20% стратегічних підводних човнів РФ з балістичними ракетами.
Хоч і вік документів – 10 років і більше, експерти стверджують, що вони досі актуальні для сучасної військової доктрини Росії.
Матеріали російських навчань демонструють, що Східний військовий округ РФ відпрацьовував численні сценарії, які зображують вторгнення з боку Китаю. Навчання дають рідкісну можливість уявити те, як Росія розглядає свій ядерний арсенал як наріжний камінь своєї оборонної політики, і як готує війська до завдавання першого ядерного удару в певних бойових умовах.
За яких умов Росія може застосувати ядерну зброю – сценарії
В одній із вправ, де описується гіпотетичний напад Китаю, йдеться, що Росія, названа в межах військової гри «Північною Федерацією», може відповісти тактичним ядерним ударом, щоб зупинити просування "Півдня" з другою хвилею сил вторгнення.
«Головнокомандувач віддав наказ... застосувати ядерну зброю... ...у разі розгортання противником підрозділів другого ешелону і загрози подальшого наступу «Півдня» на напрямку головного удару», – йдеться в таємному документі.
У ще одній навчальній презентації для офіцерів ВМС Росії (не пов'язаній із Китаєм) вказані ширші критерії потенційного ядерного удару. Зокрема, йдеться про висадку противника на території РФ, ураження підрозділів, відповідальних за охорону прикордонних районів, або неминучий напад ворога із застосуванням звичайних видів озброєння.
Поріг визначається як сукупність чинників, за яких втрати російської армії «незворотно призведуть до її нездатності зупинити велику ворожу агресію», що є «критичною ситуацією для державної безпеки Росії».