Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 02 квітня
+7
$   41.37
  44.61

Радник Трампа випадково додав журналіста до секретного чату з обговоренням військових операцій США

25 берез. 2025 14:08

Світ
0

364

0
Радник Трампа випадково додав журналіста до секретного чату з обговоренням військових операцій США

Міністр оборони розкритикував журналіста, що його додали до чату.


Журналіст Джеффрі Голдберг повідомив, що редактор The Atlantic випадково опинився у секретному груповому чаті у Signal, який створив радник з національної безпеки США Майкл Волтц. У цьому чаті обговорювалися конфіденційні операції, зокрема удари по хуситах у Ємені.

Голдберг розповів, що 11 березня він отримав запит на підключення до чату від користувача з ім’ям Майкл Волтц. Спочатку журналіст подумав, що це може бути фейковий аккаунт, намагаючись отримати інформацію.

«Я не повірив, що це справжній Волтц. Це виглядало як спроба заманити мене в пастку», – поділився він своїми сумнівами.

Через два дні Голдберг отримав повідомлення про додавання до чату під назвою «Хусити ПК тісна група». У ньому перебувало 18 учасників, серед яких були акаунти, що представляли високопосадових осіб США: Піт Гегсет (міністр оборони), Марко Рубіо (держсекретар), Тульса Габбард (керівник Національної розвідки), Джон Реткліфф (директор ЦРУ) та інші.

У групі обговорювалися деталі операцій, зокрема удари по хуситах 15 березня, а також політичні дискусії, в яких брав участь акаунт, що представляв віце-президента США. Один з учасників чату, Джей Ді Венс, написав: «Якщо ви вважаєте, що нам слід це зробити (бомбити хуситів), давайте. Я просто ненавиджу знову рятувати Європу».

Голдберг був шокований тим, що цей чат був справжнім і містив конфіденційну інформацію.

«Я не міг повірити, що офіційні особи США використовують Signal для обговорення таких планів. Я також не міг повірити, що Волтц міг би так необачно додати журналіста до такої важливої дискусії», – зазначив він.

15 березня, коли Голдберг побачив точний час ударів по Ємену, який співпав з публікацією про бомбардування в соцмережах, він зрозумів, що чат дійсно реальний. Частина повідомлень з цього чату була настільки секретною, що її публікація могла б призвести до державної зради.

Голдберг вирішив добровільно залишити групу і звернувся до чиновників з офіційними запитами. Пізніше речник Ради нацбезпеки США Браян Х'юз підтвердив журналісту, що група дійсно існувала, і зараз вивчають, як Голдберг опинився в чаті.

Згодом видання Politico повідомило, що міністр оборони США Піт Гегсет різко розкритикував головного редактора The Atlantic Джеффрі Голдберга після того, як американська адміністрація випадково додала його до закритого чату з військовими планами.

Коли журналісти запитали Гегсета про цю ситуацію, він звинуватив Голдберга у «поширенні брехні».

«Ви говорите про дискредитованого та брехливого так званого журналіста, який зробив кар’єру на вигадках. Він просто торгує сміттям – це його робота», – заявив глава Пентагону.

Попри наполегливі запитання щодо витоку інформації, Гегсет заперечив, що будь-які військові плани потрапили у неналежні руки.

«Я чув, як це подають. Ніхто не надсилав жодних повідомлень із військовими планами. І на цьому крапка», – підсумував він.

Читайте також: Америка готова взяти на себе управління українськими АЕС.