Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 23 квітня
+9
$   39.59
  42.26

3 трав. 2023 13:44

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Політика
0

85

0

Президент Зеленський прибув до Фінляндії

Президент Зеленський прибув до Фінляндії

Офіційні переговори між Зеленським та президентом Фінляднії Саулі Нійністе стосуватимуться війни в Україні


zelenskyj-yurysty

Президент України Володимир Зеленський прибув з візитом до Гельсінкі.

"Сьогодні Президент України – у Фінляндії",– написав у соцмережі Facebook речник президента України Сергій Никифоров.

Офіційні переговори між Зеленським та президентом Фінляднії Саулі Нійністе стосуватимуться війни в Україні та підтримки України Фінляндією, двосторонніх відносин між двома країнами та глобальної геополітичної ситуації, йдеться на сайті фінського парламенту. Після перемовин президенти проведуть спільну пресконференцію.

У робочому обіді також візьмуть участь прем'єр-міністерка Санна Марін і міністр закордонних справ Пекка Гаавісто. У програмі Зеленського, окрім того, є зустріч зі спікером фінського парламенту Петтері Орпо.

У другій половині дня Нійністе проведе Північно-український саміт, у якому візьмуть участь прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон, прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере, прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен та прем’єр-міністр Ісландії Катрін Якобсдоттір.

На саміті обговорюватиметься ситуація з агресивною війною Росії в Україні, подальша підтримка України скандинавськими країнами, розвиток відносин України з ЄС і НАТО та ініціатива України щодо справедливого миру”, − зазначено у повідомленні.

Після офіційних обговорень відбудеться спільна пресконференція. Прем’єр-міністри Північних країн також матимуть двосторонні зустрічі з президентом Зеленським.