Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 23 вересня
+27
$   36.57
  38.9

5 верес. 2023 12:59

Останнє оновлення  
5 верес. 2023 13:00
Політика
0

71

0

Президент підписав закон про адмінустрій Криму. Для чого?

Президент підписав закон про адмінустрій Криму. Для чого?

Головною метою закону є підготовка ґрунту для деокупації півострова.


Президент України Володимир Зеленський підписав закон про зміну адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки Крим (АРК).

Про це 4 вересня повідомила прес-служба представництва президента України в АР Крим.

"Президент України підписав закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки Крим", ухвалений Верховною Радою України 23 серпня - у день проведення третього саміту Кримської платформи", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що законопроект був розроблений Представництвом спільно з Комітетом Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

"Після набрання чинності законом - наступного дня після його офіційного опублікування, будуть введені в дію рішення, прийняті парламентом у 2016 та 2020 роках щодо декомунізації та запровадження нового районного поділу Автономної Республіки Крим", - йдеться у публікації.

Зазначається, що головною метою закону є підготовка ґрунту для деокупації півострова.

"Адже військові та військово-цивільні адміністрації створюються для діяльності на території територіальних громад", - йдеться у прес-релізі. 

Закон також доручає Кабінету Міністрів протягом одного місяця визначити території та адміністративні центри територіальних громад в АР Крим.

Крім того, уряд має протягом трьох місяців створити районні державні адміністрації (РДА) нових районів, а також внести на розгляд парламенту законопроект щодо особливостей відновлення публічної влади Криму після звільнення.