19 черв. 2023 07:12
301
Це можуть бути історії, коли мама була змушена залишитись на роботі в Україні, а в евакуацію відправила бабусю зі своєю дитиною.
Через відмінності у законодавстві, у європейських країнах трапляються випадки відібрання дитини у людей, з якими вона перебуває.
Станом на зараз таких випадків зафіксовано 240.
Про це заявила представниця омбудсмена з прав дітей, сім’ї, молоді та спорту Ірина Суслова в інтерв’ю Радіо Свобода.
Для прикладу, це можуть бути історії, коли мама була змушена залишитись на роботі в Україні, а в евакуацію відправила бабусю зі своєю дитиною. Бабуся не має ніякої довіреності на представлення інтересів і не вважається за європейським законодавством родичкою цій дитині. Таким чином соціальні служби можуть залучити поліцію і вилучити дитину із сім'ї.
«Тут – недопрацювання з боку України. Тому що ми мали повідомити людей, сказати: «Друзі, є закон, він передбачає, що, наприклад, у Німеччині ви маєте зробити ось такі процедури». Чи що не може бути в Італії або Франції опікуном людина, яка досягла 65-річного віку. Офіс уповноваженого намагається слідкувати за цією історією, моніторити ситуацію, надавати правову допомогу жінкам або сім'ям, які опинилися в такій ситуації», - пояснила посадовиця.
«Ми працюємо зараз із міжнародними організаціями, щоб врегулювати це питання, і щоб ті, хто потрапив у таку ситуацію, отримали, дві речі – правову допомогу і переклад. Тому що далі, щоб вони могли представляти свої інтереси в суді, вони мають мати адвоката і перекладача», - додала вона.
Родичі (відібраних дітей – ред.) мають обов'язково звернутися до консульського відділу, їх поінформувати. Тому що саме консули здійснюють офіційне представництво України за кордоном.
«І також вони можуть звернутися до Офісу уповноваженого з прав людини, ми візьмемо це питання на контроль, будемо комунікувати з консулом, з міжнародними партнерами для врегулювання цієї ситуації», - резюмувала Ірина Суслова.
8 черв. 2023 14:43
213
Президент Зеленський розповів, що його діти в Україні
Президент України Володимир Зеленський вперше розповів, де перебувають його діти – 18-річна донька Олександра та 10-річний син Кирило.
Очільник країни поспілкувався з журналістами німецької газети Bild і чесно відповів на запитання, чи вивіз Зеленський під час повномасштабної війни своїх дітей з країни.
За словами президента, його донька та син перебувають в Україні. Зеленський разом з дружиною, першою леді Оленою Зеленською вважають несправедливим, якби їхні діти були у безпеці, поки інші діти вмирають:
"Мої діти в Україні, сину 10 років, і він в Україні. Його могли відвезти за кордон, але ані я, ані моя дружина про це навіть не думали. Поки інші діти вмирають, чи повинні наші діти їздити за кордон і засмагати на пляжі? Це було б несправедливо", - сказав президент України.
Не став Зеленський приховувати, що його діти бояться: "Ми любимо одне одного, і дуже важко уявити життя одне без одного", - додав Зеленський.