Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 12 липня
+27
$   41.04
  44.69

3 жовт. 2022 15:01

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:50
Технології та наука
0

81

0

Повідомили, хто отримав Нобелівську премію з медицини

Повідомили, хто отримав Нобелівську премію з медицини


Повідомили, хто отримав Нобелівську премію з медицини

Шведський генетик Сванте Паабо отримав Нобелівську премію у галузі медицини та фізіології. За дослідження геномів вимерлих гомінідів та еволюції людини, повідомив Нобелівський комітет.

Про це пише ВВС.

Нільс-Йоран Ларссон з Нобелівського комітету пояснив значення роботи Паабо: "Його внесок, що мав вирішальне значення для отримання премії, полягає в тому, що він розробив методи аналізу та відновлення прадавньої ДНК".

Минулого року лауреатами Нобелівської премії з медицини стали Девід Джуліус і Ардем Патапутян. Вони визначили, як зовнішня температура або, наприклад, дотик ініціюють нервові імпульси та перетворюються на людські відчуття.

Паабо - шведський біолог, один із засновників палеогенетики.

Сванте Паабо секвенував геном неандертальця - вимерлого родича сучасної людини. Вчений також виявив, що передавання генів відбулося від гомінідів, що нині вимерли, до Homo Sapiens після міграції з Африки близько 70 тисяч років тому.

У практичному сенсі це дослідження є важливим, тому що ці гени продовжують впливати на сучасну людину - наприклад, на те, як наша імунна система реагує на інфекції.

Від початку своєї кар'єри Паабо цікавився, чи можна застосувати сучасні методи генетичних досліджень для вивчення ДНК неандертальців

Він зіткнувся із серйозною проблемою: згодом ДНК хімічно модифікується та розпадається на короткі фрагменти. Але це не зупинило Паабо, який продовжив працювати над методами вивчення ДНК прадавніх людей. Разом із колегами Паабо розробив спеціальну методику максимально повного вилучення ДНК з решток.

У 2008 році в Денисовій печері на півдні Сибіру знайшли фрагмент кістки пальця віком 40 тисяч років. Команда Паабо виявила, що кістка містить ДНК, яка неймовірно добре збереглася, і почала роботу.

У 2010 році фахівці розшифрували послідовність ДНК так званої денисівської людини. Відкриття Паабо удосконалили наше розуміння історії еволюції. Тепер ми знаємо, що у той час, коли Homo Sapiens мігрував з Африки, Євразію населяли щонайменше дві популяції вимерлих гомінідів. Неандертальці мешкали у західній частині Євразії, тоді як денисівці - у східній частині континенту.


0
0