8 квіт. 2025 17:01
352
Все залежить від того, скільки часу тримався мороз.
Різке похолодання, яке спостерігається на більшій частині України, не є чимось надзвичайним. Про це сказала агрометеорологиня Тетяна Адаменко в інтерв'ю «Главкому». Вона пригадала роки, коли у аналогічний квітневий період було більше снігу та дощу. Найбільше, за словами фахівчині, постраждають персики, абрикоси та інші ранні овочі й фрукти.
«Стосується всього, що цвіте і утворює зав'язь. Це абрикоси, а також інші плодові дерева, які почали квітнути на деяких територіях. Якщо не було вжито жодних заходів для зменшення негативного впливу заморозків, то врожай буде втрачено», - пояснила Адаменко.
На наслідки впливає інтенсивність та тривалість заморозку. Мінімальна шкода буде, коли термометри показали менше нуля, як у Дніпропетровській та Полтавській областях, і тривало це дві-три години. Але якщо температура трималася нижче нуля шість годин поспіль, як на Рівненщині, де було -5 градусів, то майже все, що вже утворилося, загине.
Глобальне потепління призводить до того, що абрикоси поступово стають рідкісними в Україні.
«Також постраждає виноград. Він вже пушить бруньки і на півдні вже розквітли виноградні квітки, тому він може загинути при температурі від нуля до мінус одного градуса за Цельсієм. Наприклад, на Одещині вже було мінус два градуси. Проте, це інерційний процес. Щоб оцінити розмір шкоди, треба дати певний час. На жаль, негативні наслідки можуть виявитися не на третій, а на сьомий або десятий день після заморозку», - зазначила Тетяна Адаменко.
Нагадаємо, найближчими днями в Україні збережеться холодна погода з нічними заморозками.