22 січ. 2024 17:28
708
Двостороння угода про безпекові гарантії між Україною і Польщею може бути дуже амбітною, – Зеленський.
Польща приєдналася до декларації країн «Великої сімки» щодо гарантій безпеки для України.
Про це заявив прем'єр Польщі Дональд Туск на спільній пресконференції з українським президентом Володимиром Зеленським у Києві 22 січня.
«Я повідомив пана президента, що Польща приєдналася до декларації «Групи семи», декларації, яка була сформована на саміті у Вільнюсі. Ця декларація має мобілізувати демократичні держави для підтримки України і максималізацію безпеки України», – сказав Туск.
Туск також додав, що «Польща робитиме все в своїх силах, щоб збільшити шанси перемоги України у цій війні».
Президент України Зеленський додав, що польська сторона висловила готовність розпочати роботи щодо двосторонньої угоди між державами.
«Угода може бути дуже амбітною, саме такою, якої потребують наші народи. Окремо хочу подякувати й за спільну роботу з Польщею щодо Формули миру – Польща підтримує глобальні зусилля, бере участь у відповідних зустрічах. Це важливо», – сказав Зеленський.
14 лип. 2023 17:16
163
Кожна з країн працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобовʼязаннями й домовленостями у сфері безпеки
Голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що до декларації G7 про підтримку України на сьогодні приєдналися 10 країн.
Це Данія, Іспанія, Нідерланди, Норвегія, Швеція, Чехія, Фінляндія, Ісландія, Бельгія і Португалія. Країни готові сприяти довгостроковій безпеці України на її шляху до НАТО.
Декларація, оголошена на саміті НАТО, — це рамковий загальний документ, наступним кроком якого буде укладення системи двосторонніх безпекових угод між Україною та окремими країнами-гарантами.
Кожна з країн працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобовʼязаннями й домовленостями у сфері безпеки. У разі майбутнього збройного нападу з боку Росії країни мають негайно провести консультації з Україною, щоб визначити відповідні подальші кроки, зокрема швидку військову допомогу.
Читайте також, що передбачають гарантії безпеки для Україні, ухвалені «Великою сімкою».
12 серп. 2023 15:57
143
Греція стала 14-ю країною, яка підтримала гарантії безпеки для України.
Греція стала 14-ю країною, яка приєдналася до вільнюської Декларації G7 на підтримку України.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський.
«Вдячний Греції за приєднання до декларації G7 щодо підтримки України. Греція стала 14-ю країною, яка підтримала гарантії безпеки для України. Дякую Премʼєр-міністру Кіріакосу Міцотакісу за відданість українсько-грецькому партнерству. Працюємо разом на шляху України до НАТО», - написав Зеленський у Телеграмі.
17 серп. 2023 11:02
143
Болгарія надає політичну та практичну підтримку Україні
Уряд Болгарії в середу схвалив рішення приєднатися до Декларації країн G7 щодо надання довгострокової підтримки безпеки для України, повідомляє Рада міністрів.
Як доповнили у відомстві, Республіка Болгарія надає політичну та практичну підтримку Україні, "яка своєю протидією російській агресії безпосередньо сприяє захисту свободи, безпеки та суверенітету всіх європейських держав-членів".
"Відповідно до цієї послідовної політики Болгарія приєднається до Спільної декларації країн G7 на підтримку України", - сказано в повідомленні, опублікованому на сайті.
13 жовт. 2023 10:57
149
Активи планують тримати до виплати репарацій Україні
Країни «Великої сімки» зобовʼязалися тримати $280 мільярдів російських активів, допоки РФ не компенсує Україні завдані вторгненням збитки.
Про це йдеться у спільній заяві міністрів фінансів і керівників центральних банків G7.
Очільники Мінфінів і центробанків вивчатимуть «усі можливі шляхи надання допомоги Україні відповідно до правових систем і міжнародного права», зокрема з використанням заморожених активів.
Робоча група з питань російських еліт, довірених осіб й олігархів (REPO), утворена за ініціативи G7, ще уточнюватиме вартість активів, оскільки $280 мільярдів — це приблизна сума.
Країни G7 також пообіцяли нові санкції та інші економічні заходи для подальшого підриву «спроможності Росії вести незаконну, невиправдану і неспровоковану агресивну війну».