3 жовт. 2024 12:21
310
Така ініціатива вже поширена у Європі та США.
У Києві облаштували дев'ять дощових садків, які збирають і утилізують дощову воду, а також сприяють розвитку біорізноманіття.
Про це повідомила Київська міська державна адміністрація, з посиланням на заступника голови КМДА Володимира Прокопіва.
Він зазначив, що така ініціатива вже поширена в Європі та США, а тепер дощові садки з'явилися майже в кожному районі столиці.
«Ці садки виглядають як заглиблені клумби з рослинами, що добре переносять вологу та спеку. Зазвичай, коли дощова вода потрапляє на асфальт, вона стікає в каналізацію, що може призводити до підтоплень під час сильних злив. Дощові садки, завдяки своїй структурі з дренажних шарів і рослин, сповільнюють рух води та зменшують навантаження на водовідведення, що знижує ризик підтоплень», – пояснив Прокопів.
За словами директора Департаменту захисту довкілля Олександра Возного, дощові садки не лише запобігають підтопленням, але й сприяють адаптації до кліматичних змін, а також створюють сприятливе середовище для запилювачів, що позитивно впливає на екосистему міста.
Генеральний директор КО «Київзеленбуд» Юрій Бахмат додав, що всі дощові садки були облаштовані власними силами без залучення додаткових бюджетних коштів. Локації для садків вибрали в місцях, які найбільше потерпають від підтоплень.
Нагадаємо, перші дощові садки у Києві з’явилися у травні цього року. Їх облаштували у Солом’янському, Оболонському та Подільському районах Києва, зокрема на Контрактовій площі.