Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
нд, 25 лютого
+6
$   38.35
  41.56

25 січ. 2024 16:45

Останнє оновлення  
25 січ. 2024 16:45
Події
0

210

0

Після падіння Іл-76 до моргу привезли тільки 5 тіл – розвідка

Після падіння Іл-76 до моргу привезли тільки 5 тіл – розвідка

Чи могли бути на борту військовополонені?


24 січня у російському Бєлгороді впав військовий літак Іл-76. Генштаб ЗСУ, певною мірою, визнав його збиття. Російські ЗМІ поширюють інформацію, що на борту перебували українські військовополонені, який транспортували для здійснення обміну. Проте, за словами, речника ГУР Міноборони України Андрія Юсова, до моргу доставили лише 5 тіл. А серед уламків на землі людських рештків не видно.

Про це він розповів у коментарі "Радіо Свобода".

"Відомо з агентурних даних зокрема, що станом на вчора до Білгородського моргу потрапили лише п’ять тіл. Власне, ця кількість відповідає кількості особового складу екіпажу, того самого Іл-76 – того самого літака, який знаходився у складі Військово-космічних сил Росії" – каже він.

Юсов також зазначив, що пасажирами транспортного літака мали бути російські посадовці. Проте в останній момент їм заборонили підніматися на борт силовики ФСБ.

 

24 січ. 2024 17:57

Останнє оновлення  
24 січ. 2024 17:59
Події
0

189

0
Немає точної інформації, чи були полонені у збитому літаку. Росія могла спланувати їх загибель – ГУР

Сьогодні дійсно планувався обмін полоненими.


Немає точної інформації, чи були полонені у збитому літаку. Росія могла спланувати їх загибель – ГУР

Сьогодні мав відбутися обмін полоненими, який не відбувся. За твердженням російської сторони це сталося внаслідок збиття російського літака Іл-76, який буцімто перевозив наших полонених.

«Наразі ми не маємо достовірної та вичерпної інформації з приводу того, хто саме перебував наборту літака та в якій кількості», - заявило Головне управління розвідки Міноборони України.

За словами військових, зі свого боку Україна виконала всі домовленості для підготовки обміну. Російських полонених військовослужбовців було вчасно доставлено на обумовлену точку для обміну, де вони перебували у безпеці.

«Безпеку ж наших Захисників, згідно домовленостей, повинна була забезпечити російська сторона. Водночас, українську сторону не було поставлено до відома про необхідність забезпечення безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород у визначений період часу, як неодноразово робилось в минулому.

Україна не була проінформована про кількість транспортних засобів, маршрути та форми доставки полонених. Відомо, що доставка полонених відбувається як авіаційним, так і залізничним і автомобільним транспортом», - зазначили у ГУР.

За твердженням розвідників, це може свідчити про навмисні дії Росії, «направлені на створення загрози життю та безпеки полонених».

«Посадка транспортного літака в 30-кілометровій зоні ведення бойових дій не може бути безпечною і в будь-якому разі має обговорюватися обома сторонами, адже в іншому випадку це наражає на небезпеку весь процес обміну.

Виходячи з цього, мова може йти про сплановані та навмисні дії РФ з метою дестабілізації ситуації в Україні та послаблення міжнародної підтримки нашої держави», - наголосили у ГУР.