12 квіт. 2025 11:16
269
Це найбільше збільшення фінансування для України з боку європейських партнерів за весь період війни.
Європейські союзники України погодилися надати рекордну військову допомогу на суму понад 21 мільярд євро.
Про це повідомив міністр оборони Великої Британії Джон Гілі на пресконференції після зустрічі Контактної групи з питань оборони України в Брюсселі.
Він підкреслив, що це найбільше збільшення фінансування для України з боку європейських партнерів за весь період війни.
У 2024 році Велика Британія витратить на військову допомогу Україні 4,5 мільярда фунтів стерлінгів (близько 5 мільярдів євро), що є найбільшим вкладенням у військову підтримку за всю історію країни. Окрім того, 11 квітня було оголошено про додаткову допомогу у розмірі 350 мільйонів фунтів стерлінгів (приблизно 403 мільйони євро), яка передбачає поставки радарних систем, протитанкових мін та безпілотників.
Загалом, Велика Британія також виділить 150 мільйонів фунтів стерлінгів на ремонт і обслуговування української техніки, зокрема, планується відновлення 3000 транспортних засобів.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив, що в 2025 році Німеччина надасть Україні 4 системи ППО IRIS-T та 300 ракет до них, а також 30 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot і 15 танків Leopard-1. Також буде передано 25 бойових машин Marder і 100 тисяч артилерійських снарядів. Сума допомоги від Німеччини до 2029 року складе 11 мільярдів євро.
Норвегія заявила, що в 2025 році її військова підтримка України зросте до 5 мільярдів євро, а загальний пакет допомоги на 2024 рік становитиме 1 мільярд євро, в тому числі на боєприпаси та протиповітряну оборону. Бельгія, у свою чергу, оголосила про надання військової допомоги на суму 1 мільярд євро, а Данія — про 25-й пакет допомоги на 900 мільйонів євро.
Литва виділить 20 мільйонів євро на закупівлю боєприпасів, а Естонія надасть 10 тисяч артилерійських снарядів та продовольчі пайки для українських військових. Нідерланди виділяють 150 мільйонів євро для посилення протиповітряної оборони.
Що відомо про Рамштайн
Контактна група з оборони України, також відома як «Рамштайн», була створена для координації допомоги Україні. Перші засідання відбулися ще у 2022 році на авіабазі США у Німеччині, і з того часу до групи приєдналися близько 50 країн, що надають військову допомогу.
До зміни адміністрації в США керівництво засіданнями «Рамштайн» здійснювали американські високопосадовці. Однак після зміни уряду у США лідерство взяли Великобританія та Франція. На засіданні 12 лютого новий міністр оборони США Піт Гегсет зазначив, що Україна не повинна ставити собі за мету повернення до кордонів 2014 року.