31 січ. 2024 15:34
271
Зловмисникам загрожує тюрма.
Служба безпеки заблокувала нові схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку. Так у трьох регіонах України затримало 10 організаторів.
За даними СБУ, ділки пропонували військовозобов’язаним втекти до Євросоюзу на підставі підроблених документів. Вартість таких «послуг» оцінювали до 12 тисяч доларів, залежно від терміновості виїзду.
На Закарпатті викрито трьох ділків, які відправляли потенційних призовників до країн ЄС як водіїв міжнародних пасажирських рейсів.
За оперативною інформацією, серед їхніх клієнтів був клірик місцевої єпархії УПЦ (МП), який скористався схемою, щоб нелегально виїхати за кордон. Наразі він в Україні за цим фактом триває розслідування.
«За даними слідства, оборудку організували двоє співвласників місцевої автотранспортної компанії та їхній спільник – мешканець Хустського району», – йдеться у повідомленні.
Використовуючи е-підпис підприємства, зловмисники вносили персональні дані клієнтів до інформаційної системи «Шлях». Після цього ухилянтів «підсаджували» на рейс другими водіями і таким чином вони перетинали кордон.
На Тернопільщині заблоковано одразу дві схеми ухилення від мобілізації. Одну із них організували двоє місцевих комерсантів.
«Вони торгували фальшивими довідками військово-лікарської комісії та військкомату щодо непридатності до служби через «погане» здоров’я», – кажуть в СБУ.
Для виготовлення «пакета документів» ділки використовували підроблені бланки і штампи відповідних держустанов. Організатори іншої схеми називали себе прибічниками так званого «народовладдя».
Зловмисники видавали своїм однодумцям військові квитки від імені фейкової організації.
У Львові співробітники СБУ знешкодили злочинну групу, яка за гроші обіцяла призовникам «списання» з військового обліку за станом здоров’я. До цього організатор схеми залучив двох спільників, які домовлялися з клієнтами та передавали йому гроші.
За викритими фактами тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочинів та притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.
28 січ. 2024 09:05
389
СБУ затримала одного із фігурантів на спробі виїхати за межі України, тож наразі він перебуває під вартою.
Служба безпеки за сприяння Міністерства оборони України викрила схему розкрадання державних коштів під час закупівлі боєприпасів. За даними слідства, до оборудки причетні колишні та діючі високопосадовці МО України та очільники афілійованих компаній. Зловмисники намагалися вкрасти майже 1,5 млрд бюджетних гривень на придбанні 100 тис. мінометних пострілів для ЗСУ.
Про це повідомляє СБУ.
За даними слідства, у серпні 2022 року чиновники уклали контракт на закупівлю оптової партії артснарядів з постачальником озброєнь «Львівський арсенал».
Потім Міноборони перевело на рахунки підприємства всю суму, передбачену підписаним документом.
Після одержання коштів менеджмент компанії перерахував частину грошей на баланс іноземної комерційної структури, яка мала поставити замовлені боєприпаси в Україну.
Однак та не відправила жодного артснаряда до нашої держави, а отримані кошти вивела у тінь, перевівши їх на рахунки ще однієї афілійованої структури на Балканах.
Решта суми від міноборони залишилася на рахунках української компанії в одному зі столичних банків.
У результаті комплексних заходів співробітники СБУ задокументували схему розкрадання державних коштів та встановили всіх осіб, причетних до оборудки.
Завдяки вжитим СБУ заходам викрадені кошти арештовані, вирішується питання щодо їх повернення до бюджету України.
За матеріалами Служби безпеки 5 фігурантам провадження повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені організованою групою).
Зокрема, підозру отримали: колишній та нинішній керівники Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони, очільник та комерційний директор компанії «Львівський арсенал», а також їхній спільник – представник іноземної комерційної структури.
СБУ затримала одного із фігурантів на спробі виїхати за межі України, тож наразі він перебуває під вартою. Питання щодо запобіжних заходів для інших фігурантів наразі вирішується.
Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна. Кримінальне провадження порушено за результатами аудиту Державної аудиторської служби (ДАСУ).