Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пн, 15 квітня
+13
$   39.4
  41.97

2 трав. 2023 16:36

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Події
0

68

0

Підприємці хотіли нелегально вивезти в Іран двигуни до військово-транспортних літаків

Підприємці хотіли нелегально вивезти в Іран двигуни до військово-транспортних літаків

Двигуни, які вони намагались нелегально вивезти за кордон, раніше були викрадені під час ліквідації одного з держпідприємств.


photo_5370568106856009748_y

Служба безпеки запобігла спробі незаконного вивезення за межі України авіаційних комплектуючих, що підлягають державному експортному контролю.

Про це повідомляє СБУ.

У ході комплексних заходів у Дніпрі викрито двох підприємців, які намагалися нелегально переправити до Ірану два турбореактивні авіадвигуни Д-36 для продажу.

Встановлено, що українську продукцію фігуранти планували реалізувати іноземцям за 400 тис. дол.

«Замовники» планували використати відповідне високотехнологічне обладнання на військово-транспортних літаках АН-74.

Для маскування злочинної діяльності зловмисники хотіли вивезти авіадвигуни з України під виглядом комплектуючих для магістральних газогонів. Для цього вносили недостовірні відомості до товарно-транспортних декларацій.

Втім, співробітники СБУ своєчасно викрили оборудку і заблокували її.

За даними слідства, організаторами «схеми» є двоє власників дніпровської компанії, яка спеціалізується на вантажних перевезеннях до країн Близького Сходу і Африки.

За оперативною інформацією, двигуни, які вони намагались нелегально вивезти за кордон, раніше були викрадені під час ліквідації одного з держпідприємств.

Ділки планували зробити «косметичний» ремонт цих агрегатів і виготовити на них підроблені документи для подальшого продажу.

Зловмисники зберігали авіапродукцію в ангарі на території підприємства. Саме там її виявили правоохоронці при обшуках за місцем роботи фігурантів.

Наразі двигуни вилучено для проведення експертиз. Після цього буде вирішено питання щодо їх передачі на потреби оборонно-промислового комплексу України.

Підприємці хотіли нелегально вивезти в Іран двигуни до військово-транспортних літаків

У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ за ч. 1 ст. 333 Кримінального кодексу України (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю), триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

24 квіт. 2023 15:03

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Події
0

78

0
Україна повідомила про підозру голові парламенту Чечні, який формував підрозділи для війни

Даудов входить до найближчого оточення Рамзана Кадирова і виконує його вказівки щодо ведення війни проти України.


6B010301-8D2E-4517-9FBE-B23A3AF9E533

У понеділок, 24 квітня, Служба безпеки України повідомила про підозру голові парламенту Чеченської республіки РФ Магомеду Даудову, який причетний до окупації частини території України.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Зазначається, що Даудов входить до найближчого оточення Рамзана Кадирова і виконує його вказівки щодо ведення війни проти України.

«Даудов з травня минулого року займається формуванням нових штурмових підрозділів окупаційних угруповань рф, які дислокуються на території північного Кавказу. Саме за його безпосередньої участі було створено «78-й моторизований полк спеціального призначення «північ-ахмат»», а також батальйони «південь-ахмат», «захід-ахмат» та «схід-ахмат», - йдеться у повідомленні.

За даними слідства, «мобілізовані» проходять військову підготовку в університеті спецназу, який розташований у місті Гудермес Чеченської республіки.

«Потім бойовиків перекидають до тимчасово захоплених районів Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей», - зазначають в СБУ.

Спецслужби також встановили, що Даудов упродовж липня – листопада 2022 року неодноразово особисто приїздив до тимчасово окупованих Лисичанська, Попасної та Маріуполя.

«Там він зустрічався з ватажками новостворених загонів «кадирівців» і закликав до ведення активних бойових дій проти Сил оборони», - розповіли у пресслужбі.

Даудову повідомили про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

-здійснення пособництва у веденні агресивної війни;

-здійснення пособництва у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків, вчинене представником влади та за попередньою змовою групою осіб;

-поширення службовою особою матеріалів, у яких містяться виправдовування, визнання правомірною збройної агресії РФ проти України.

«Наразі фігурант перебуває на території Росії. Тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності», - наголосили в СБУ.