Шинні компанії пропонують купити резину з різними характеристиками, які найкращі якості демонструють у конкретних умовах експлуатації. Спробуємо розібратися, які шини встановити на легкові машини, щоб їзда у літній період була комфортною та приносила максимум задоволення.

Типи літніх шин
Літні шини виробляються по різних технологіях зі складом інгредієнтів, які часто відрізняються. Також є різниця по структурі та жорсткості самої резини, що проявляється при їзді у різних умовах.
В Україні літні шини купити із широкого асортименту магазину GoroShina можна:
- Дорожні (шосейні). Класичний варіант, який найчастіше вибирають для їзди по місту з нечастими виїздами за його межі. Їхня вага менша, порівняно з іншими літніми покришками, за рахунок чого ними зручно керувати. При правильному зберіганні в міжсезоння та вмінні дбайливо ставитися до шин у процесі експлуатації, прослужать довго.
- Спортивні. Ключова особливість – низький профіль та широка бігова доріжка. Таку резину купити рекомендується любителям швидкої їзди на автомобілях спортивного класу. Ці шини впевнено тримають контакт із сухими дорогами, що особливо важливо при проходженні поворотів. Машина швидко розганяється, гальмівний шлях укорочений. Однак за терміном служби поступаються звичайним шосейним варіантам – особливо, при інтенсивній експлуатації. Також стійкість на мокрій трасі далеко не найкраща.
- Дощові. На поверхні є поглиблені канавки, через які накопичена в дорозі рідина видаляється за межі контактної плями. По компаунду рівномірно розкидані середніх розмірів блоки, укриті ламелями – вони забезпечують надійне зчеплення з мокрою трасою. На сухій дорозі дощові шини поводяться передбачувано, але шанувальникам швидкісної їзди вони точно не підійдуть.
- Посилені. Внутрішня конструкція посилена додатковими нитками, які бережуть корд від руйнування при їзді по нерівних покриттях. Це дуже витривалі, але масивні шини, які витримують максимальні навантаження, однак керувати автомобілем складніше. Під такі шини диски потрібно встановити зі сталі, що збільшує масу транспортного засобу, а разом з цим виростають паливні витрати.
- Економічні. Виробляються з екологічно чистої сировини та менше викидають в атмосферу шкідливих речовин. Через низький опір коченню економніше витрачається паливо, але прослужать не більше 3-4 сезонів, що є їхнім найбільшим недоліком.
Правильний типорозмір – запорука комфортної їзди
Дуже важливо підібрати літню резину правильного розміру під конкретний тип, марку та модифікацію автомобіля. Це – одне з базових правил, щоб їзда була комфортною та безпечною.
Всі шини випускаються з маркуванням у бічній частині. Нанесені символи повинні збігатися з числами та літерами, зазначеними у технічному паспорті машини. Наприклад візьмемо літню гуму Kleber Dynaxer HP5 225/50 R18 95V, де:
- 225 – ширина протектора у міліметрах;
- 50 – профіль (співвідношення висоти та ширини скатів у відсотках);
- R – радіальна конструкція шини;
- 18 – діаметр отвору у дюймах (підказка, які потрібно купити диски);
- 95 – індекс навантаження (у даному випадку – 690 кг на одну шину);
- V – індекс швидкості (максимальний розгін – 240 км/год.).
Мінімальні відхилення від прописаної в техпаспорті автомобіля норми допускаються по ширині та висоті. Але їздові властивості точно погіршуватимуться, і керування машиною навряд чи буде комфортним. До того ж, при зміні розміру шин майже напевно доведеться купувати нові диски, а це – додаткові фінансові витрати.