28 груд. 2023 14:51
158
Громадяни позбувалися власних грошей та не отримували автомобілі, які б мали віддати військовим для виконання ними бойових завдань.
У Дніпрі викрили шахрайську схему, що допомогла зловмисникам привласнити понад мільйон гривень. Підозрювані розміщували оголошення на різних інтернет-платформах про продаж автомобілів ввезених в Україну з-за кордону за «привабливою ціною». Ця вартість включала і послугу подальшого розмитнення та реєстрацію автомобіля одразу на ім’я покупця.
Про це розповідає Нацполіція.
У разі досягнення згоди громадянам пропонувалося зробити передплату на картковий рахунок – від 300 до 1000 доларів. Після цього покупцям надсилалися відео щодо стану авто та фото підроблених документів.
Як тільки-но учасники групи отримували решту суми, блокували потерпілих та змінювали телефонні номери. Відтак громадяни позбувалися власних грошей та не отримували автомобілі, які б мали віддати військовим для виконання ними бойових завдань.
Правоохоронці вилучили у шахраїв автомобілі, зброю, майже чотири десятки банківських карток, мобільних телефоні та сім-карток, комп’ютерну техніку тощо. Вартість вилученого становить майже 800 тис. грн.
За шахрайство, вчинене в умовах воєнного стану, що завдало значної шкоди потерпілому, загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк до п’яти років.
27 груд. 2023 18:33
225
В Україні зафіксували новий вид шахрайства.
У кіберполіції попереджають про нову шахрайську схему, за якою зловмисники пропонують отримати посилку, перейшовши за посиланням.
Так шахраї збирають платіжні дані користувачів, щоб вкрасти їхні кошти, повідомила поліція Києва.
"Зловмисники розповсюджують фейкові СМС-повідомлення про надходження посилок від імені відомого українського поштового сервісу.
Сповіщення містять фішингові посилання на підконтрольні шахраям ресурси", – кажуть правоохоронці.
Аферисти переконують людей перейти за посиланням та ввести дані своєї банківської картки (ім’я власника, номер, CVV-код та термін дії).
Потім вони купують різноманітні товари онлайн, використовуючи для розрахунку незаконно отримані дані.
Також вони можуть оформити повернення вже замовлених товарів, привласнюючи кошти з рахунків потерпілих.
Кіберполіція дала кілька рекомендацій, як захиститись від шахрайства.
Не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями.
Отримуйте дані про надходження посилки на лише офіційному сайті поштового сервісу або у застосунку.
Перевіряйте правильність URL-адреси сайту перед введенням конфіденційних даних – навіть найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт.
Заведіть окрему інтернет-картку для онлайн-шопінгу, на яку переказуйте лише ту суму, що необхідна для сплати.
Сплачуйте гроші після отримання товару, аби мінімізувати ризики втрати коштів.
Не повідомляйте стороннім людям коди-підтвердження, які приходять у SMS-повідомленнях або безпосередньо у застосунки.