Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 28 лютого
+6
$   38.21
  41.3

26 квіт. 2023 15:18

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Суспільство
0

64

0

Окупанти селять в Україні своїх громадян із найвіддаленіших районів Росії

Окупанти селять в Україні своїх громадян із найвіддаленіших районів Росії

У такий спосіб противник прагне знищити українську державність та національну самоідентичність суспільства на тимчасово окупованих українських територіях


632da4f5017e1

Російські окупанти депортують українців з південних та східних територій, водночас масово переселяють громадян РФ з найвіддаленіших регіонів і різних націй.

Про це інформує заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

"Країна-агресор намагається вплинути на зміну етнічного складу населення тимчасово окупованої території України. Найбільш активно заходи проводяться у Луганській області", - пише військова.

Кремль влаштував "масштабне переселення з віддалених регіонів РФ осіб різних національностей", переважно малозабезпечене населення.

"Переселенцям з Росії на тимчасово окупованій території України всіляко сприяють місцеві російські окупаційні адміністрації, які забезпечують негайне розміщення сімей прибулих, працевлаштування, надання доступних (пільгових) кредитів на придбання житла, розвиток бізнесу", - розповідає Маляр.

Заступниця міністра оборони наголошує, що громадян України у ТОТ, зокрема тих, що підозрюють в проукраїнській позиції, рашисти продовжують депортувати до РФ під різноманітними приводами.

"У такий спосіб противник прагне знищити українську державність та національну самоідентичність суспільства на тимчасово окупованих українських територіях", - додала Маляр.

 

3 листоп. 2022 16:19

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:50
Топ новиниСуспільство
0

62

0
Чому не можна публікувати фото зниклих і полонених військовослужбовців?


Чому не можна публікувати фото зниклих і полонених військовослужбовців?

Міністерство оборони України закликало громадян не публікувати фотографії та особисті дані зниклих і полонених військовослужбовців, адже це може їм зашкодити.

Про це повідомила заступниця голови відомства Ганна Маляр.

Йдеться про пости в соціальних мережах, які нерідко публікують родичі, активісти чи просто небайдужі громадяни. На фото зазвичай зображено безвісти зниклого або полоненого українського військового у військовому однострої, з указанням прізвища, ім’я, по батькові та військової посади.

“Такі пости переважно супроводжуються підписами на кшталт “Ця особа перебуває в полоні, подивіться, може, хтось знає чи шукає цю людину” або “Помоліться за повернення” та містять персональні дані військового”,— зазначила Маляр.

За словами посадовиці, вказані на фото люди справді можуть перебувати в полоні, але водночас окупанти можуть вважати їх цивільними.

Або ж людина може просто переховуватись на тимчасово окупованих територіях і шукати можливості повернутись. Оприлюднюючи дані та фото такої людини, люди мимоволі можуть надати ворогу орієнтир для пошуків.

“Памʼятайте, що поширення в соцмережах інформації про позивні українських бійців, військові частини та місця їхньої дислокації, про обставини потрапляння військовослужбовців у полон тощо несе загрозу не тільки самим полоненим, але й їхнім бойовим побратимам”, — наголосила Маляр.

У відомстві зауважили, що розміщення в публічному просторі будь-якої інформації про конкретну людину, яка перебуває в полоні у росіян, значно ускладнює процес повернення її додому і нерідко ставить під загрозу життя самого полоненого.

“Йдеться про додаткову інформацію, як-от значущість цієї особи для суспільства, її політичні погляди, місце служби чи попередня робота, відомості про склад сім’ї, про рідних і близьких тощо”, — уточнила Маляр.

Вона стверджує, що це спонукає ворога прискіпливо ставитися саме до цієї конкретної людини, внаслідок чого вимоги до її обміну стають завищеними, а сам процес — максимально ускладненим.

Щоб повідомити про зникнення військового, варто звертатися до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, який діє на базі Головного управління розвідки Міноборони України й об’єднує в собі понад десять державних установ та організацій.

Адреса приймальні: м. Київ, вулиця Спаська, 37. Контакти: +38 (095) 412 74 24 та + 38 (044) 425 12 09.

Там приймають родичів військовополонених та безвісти зниклих і надають юридичну, психологічну, а також іншу наявну інформацію.