19 берез. 2025 11:27
436
Анонімні дзвінки надходили з посольства СРСР.
Документи, пов’язані з убивством 35-го президента США Джона Кеннеді, були розсекречені за наказом президента Дональда Трампа. Серед них – дані про розслідування анонімних дзвінків до посольства США в австралійській Канберрі.
Як пишуть Sky News та ABC News, розсекречені матеріали містять телеграми між керівником австралійської розвідки Чарльзом Спреєм і директором ЦРУ Річардом Гелмсом.
В одному з листів Спрей рекомендував не розголошувати деталі розслідування ЦРУ, що стосувалося серії таємничих телефонних дзвінків до американського посольства в Австралії як до, так і після вбивства президента Кеннеді. Гелмс прийняв цю пораду, вирішивши залишити справу засекреченою.
Один із дзвінків, який особливо зацікавив слідчих, надійшов 24 листопада 1963 року – через два дні після трагедії. Анонім представився польським водієм з радянського посольства в Канберрі. Він заявив, що понад рік тому також телефонував у посольство США, попереджаючи про існування плану заплатити 100 тисяч доларів за вбивство Джона Кеннеді.
Австралійська розвідка визнала цього аноніма «диваком», оскільки в посольстві СРСР працювали лише радянські водії, а жодних даних про польського працівника там не було.
У документах також описується, як ЦРУ здійснювало прослуховування телефонів радянських і кубинських дипломатичних установ у Мехіко. Саме ці об’єкти відвідував Лі Гарві Освальд – чоловік, якого офіційна версія називає вбивцею президента – за кілька місяців до вбивства.
Оперативні інструкції ЦРУ в розсекречених матеріалах детально описують методи стеження, включаючи використання хімічних речовин для прихованого маркування телефонних апаратів. Ці мітки могли бачити лише агенти, використовуючи ультрафіолетове світло.
Справа Кеннеді
Джона Кеннеді застрелили 22 листопада 1963 року в Далласі. За офіційною версією, це зробив Лі Гарві Освальд, який мав симпатії до Радянського Союзу, проте деталі цієї події досі породжують численні теорії змов.
Менш ніж через п’ять років, 5 червня 1968 року, його молодший брат Роберт Кеннеді також загинув від куль – його застрелили після перемоги на праймериз Демократичної партії у Каліфорнії.
Нагадаємо, Дональд Трамп, повернувшись до Білого дому, підписав указ про розсекречення документів не лише щодо справи Джона та Роберта Кеннеді, а й убивства Мартіна Лютера Кінга – легендарного борця за громадянські права.