Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пн, 17 березня
--1
$   41.51
  45.23

Норма алкоголю: який алкоголь найбільш корисний для людей

26 груд. 2024 17:06

Lifestyle
0

499

0
Норма алкоголю: який алкоголь найбільш корисний для людей

«Алкоголь – отрута для людського організму», - каже дієтолог Меган Кобер, та кого це спиняє? Сьогодні Україна.info, вирішила розібратися, які напої вважаються найменш небезпечними та чи існують норми алкоголю, дотримання яких допоможе мінімізувати ризики для здоров’я.


Норма алкоголю: який алкоголь найбільш корисний для людей

Якщо ви не уявляєте жодного свята без вживання алкогольних напоїв, пропонуємо вам добірку алкогольних напоїв, які за деякими дослідженнями, вважаються корисними. Адже видів алкогольних напоїв сьогодні чимало, а от які з них є умовно безпечними, знають не всі.

Який алкоголь найменш шкідливий

Червоне вино -  очолює рейтинг найкорисніших алкогольних напоїв. Тут є поліфеноли та антиоксиданти, які є корисними для здоров’я. Дослідники зазначають, що помірне вживання червоного якісного вина, може підтримати роботу серцево-судинної системи та вберегти від проблем із тиском.

Шампанське - справжнє вино ігристе, не плутати з порошковим бюджетним «шампанським», не тільки смачне, а й корисне для людського мозку. Воно також містить низку антиоксидантів, тому його дуже помірне вживання вважається корисним для організму.

Текіла – низькокалорійний мексиканський спиртний напій із соку серцевини блакитної агави зі штату Халіско. Аналогічний напій з інших сортів агави називають мескаль. Це доволі міцний алкголь – 38-40 градусів. Тому його фанатам слід бути дуже обережним, адже ним легко перебрати. Деякі дослідження вказують, що незначні дози текіли здатні позитивно вплинути на міцність кісток.

Віскі – стародавній напій Шотландії та Ірландії, який отримують методом дистиляції забродженого зернового сусла й витримки спирту в дубових бочках. Для його створення використовують зазвичай ячмінь, жито, солод, пшеницю, кукурудзу. Цей напій має багато антиоксидантів, як червоне вино.

Сангрія - іспанський слабоалкогольний напій на основі червоного вина з додаванням шматочків плодів, цукру, а також невеликої кількості бренді та сухого лікеру.  Цей напій входить до так званих легких алкогольних напоїв, приємно п’ється та значно покращує настрій. В чому ж користь? Вітамін С та антиоксиданти допомагають організму боротися із запаленнями, а також протистояти хворобам серця. Тому невеличкий келих цього напою точне не зашкодить вашому здоров’ю, якщо не маєте специфічних протипоказань.

Пам’ятайте, що корисний вплив алкоголю на людський організм, зумовлений лише його деякими складовими. До прикладу, замість сангрії, краще з’їсти апельсинів, а замість віскі – приготувати собі пшеничну кашу. Безпечна доза алкоголю – є лише умовною мірою, бо будь-який напій алкогольний, разом з користю, несе й шкоду.

А як щодо пива? Насправді, в пиві міститься багато вітамінів групи В, калій, натрій, фосфор, амінокислоти, антиоксиданти, флавоноїди. За деякими спостереженнями, помірне вживання пива може допомогти знизити запалення в організмі. Втім, дієтологи спростовують його корисну дію. Попри гарні складові у пиві також містяться альдегіди, сивушні масла, які у поєднанні з цукром, посилюють сп’яніння та фактично отруюють людський організм. Також пиво провокує онкологію та ожиріння, як у чоловіків так і у жінок. Тому до рейтингу найкорисніших напоїв пиво не входить.

Норма алкоголю: який алкоголь найбільш корисний для людей

Цікаві факти про алкоголь

  • Алкоголь - головна причина смертності та інвалідності для людей у віці 15-49 років.
  • У пляшці шампанського міститься 40 кг тиску на 1 квадратний дюйм, а це в три рази більше, ніж тиск в шині автомобіля.
  • Щороку від вживання спиртних напоїв у світі помирають 2.6 млн людей.
  • Випивати у літаку шкідливіше, ніж на Землі.
  • Адольф Гітлер був одним з найпопулярніших непитущих в світі.
  • Наслідки вживання для жінок набагато серйозніші — смертність серед жінок, пов’язана із випивкою постійно зростає.
  • Вікінги пили алкоголь лише з черепів ворогів.
  • Українці найчастіше п'ють у себе вдома (71,3%).
  • Археологи виявили глечики, що датуються кінцем кам'яного віку, що дає підставу припускати, що ферментовані напої існували як мінімум вже в період неоліту.
  • Горілка – найпопулярніший алкогольний напій в світі.

Алкоголь та війна: чи стали українці пити більше?

В Україні з початком повномасштабної війни, частина українців, які зменшили споживання алкоголю, значно перевищила частину тих, хто збільшив. За даними дослідження КМІС 2023 року, яке було здійснене за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я, 21,5% українців стали випивати менше, а 6,8% – взагалі припинили вживати. При цьому, 5,5% опитаних почали пити більше після початку великої війни, 2,9% повернулися до споживання алкоголю після утримання, а у 42% українців на тлі великої війни нічого не змінилися.

Із загальної кількості опитаних КМІС з’ясувалося, що алкоголь споживають 77,4% опитаних, з них понад 80% - чоловіки, і понад 75% жінки. Найбільше алкоголь вживають люди віком 18-29 років – 86,3%, за ними йдуть люди віком 30-44 роки – 80,6% українців. Найменше вживають спиртові напої люди старші за 60 років.

10 причин не вживати алкогольні напої

Алкогольні напої  - це напої, що містять не менше, ніж 1,5 % етилового спирту, отриманого зі спиртової, вуглеводомісткої сировини. Їх умовно поділяють на легкі (слабоалкогольні, як правило), хмільні (пиво) та міцні (коньяк, віскі, горілка).

Чому не можна вживати алкоголь? Алкоголь впливає на кожну без виключення клітину організму, а наслідки говорять самі за себе.

  1. Алкоголь провокує ризик деменції
  2. Збільшення ризику серцево-судинних хвороб
  3. Гіпертонія та гіпертензія
  4. Абдомінальне ожиріння
  5. Рак підшлункової
  6. Рак стравоходу
  7. Рак печінки
  8. Рак прямої кишки
  9. Рак молочних залоз
  10. Люди під дією спиртних напоїв найчастіше потрапляють у смертельні ДТП, стають жертвами грабіжників та ґвалтівників, вчиняють самогубство.

Норма алкоголю: який алкоголь найбільш корисний для людей - фото 2

Чому не варто вживати алкоголь

Медики стверджують, що всі спиртні напої завдають шкоди як фізичному, так і ментальному здоров’ю людини. За даними МОЗ, кращі алкогольні напої – це червоне сухе натуральне вино та вино ігристе, а от найнебезпечнішими називають пиво та сидр. Причому, найменш шкідливими алкогольні напої стають тільки в тому випадку, якщо перед вживанням людина добре поїсть, якщо в неї немає специфічних захворювань та протипоказань. За наявності найменших хронічних захворювань, користь алкоголю анулюється.

Таким чином, допустима доза алкоголю, для кожного своя, а для деяких такої просто не існує. До прикладу, людям з ментальними порушеннями, депресивними чи тривожними розладами, краще взагалі відмовитися від вживання спиртних напоїв. Справа в тому, що напої алкогольні умовно кажучи, «підсилюють стан». Тож людина з депресією буде відчувати ще більший занепад, а тривожна людина, під час вживання розслабиться, втім у наступні дні буде проживати потужні тривожні напади.

Скільки можна випити алкоголю? Добрі напої на перший погляд, навіть якщо вони виконані з якісної сировини, все одно мають свої негативні складники. Також варто додати, що любителям поєднувати алкоголь та каву, варто переглянути свої звички. Науково доведено серйозну шкоду такого поєднання. Тож, якщо звикли після «хмільної вечірки» на ранок пити каву, надайте перевагу мінералці, так безпечніше.

Нагадаємо, вчені знайшли причину, чому від червоного вина болить голова.