7 жовт. 2022 11:36
148
Нобелівську премію миру 2022 року присудили одній людині та двом організаціям. Це український "Центр громадянських свобод", російський "Меморіал" і адвокат з прав людини, білорус Алес Білацкі.
Про це йдеться у твіттер премії, інформує LB.
"Лауреати премії миру представляють громадянське суспільство у своїх країнах. Вони протягом багатьох років пропагували право критикувати владу та захищати основні права громадян. Вони доклали видатних зусиль для документування воєнних злочинів, порушень прав людини та зловживання владою", – вважають у Норвезькому комітеті.
Центр громадянських свобод – організація, що заснована 2007 року. Керується Олександрою Матвійчук. Місією вважають "Становлення прав людини, демократії та солідарності в Україні та регіоні ОБСЄ задля утвердження людської гідності".
Російський "Меміорал", визнаний Кремлем "іноагентом", як заявляється, є некомерційною благодійною та правозахисною спільнотою, що займається дослідженням політичних репресії СРСР і Росії. Заснований 1992 року в Москві. З 28 лютого 2022 року сайт організації не оновлюється.
Алес Білацкі – керівник правозахисного центру "Вясна". Нині перебуває в увʼязненні.
Торік премію миру отримали журналісти Марія Ресса з Філіппін та Дмитро Муратов з Росії. Ця премія, за заповітом Альфреда Нобеля, має отримувати той, хто "зробить найбільший, або найкращий внесок в дружні стосунки між націями; в скасування, або скорочення армій, що існують, та в проведення, або агітацію мирних з'їздів".
На Нобелівську премію миру кілька разів номінували Путіна.
Одним з лауреатів премії миру є премʼєр Ефіопії, уряд якого воює з опозиційними силами Тиграю. За даними російського бюро BBC, війна між урядом і повстанцями забрала життя тисяч цивільних, а мільйони стали вимушеними переселенцями.
Урядові сили завдають ударів по Тиграю, внаслідок яких часто страждає цивільне населення. У вересні цього року унаслідок повітряного удару по дитячій ігровій зоні в ефіопському північному регіоні Тиграй загинули щонайменше семеро людей.