Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пн, 20 травня
+16
$   39.67
  43.08

4 квіт. 2024 09:31

Останнє оновлення  
4 квіт. 2024 09:31
Суспільство
0

247

0

Німецькі компанії допомагають РФ відбудовувати окупований Маріуполь – ЗМІ

Німецькі компанії допомагають РФ відбудовувати окупований Маріуполь – ЗМІ

Журналісти зафіксували компанії Knauf і WKB Systems GmbH.


Журналісти оприлюднили інформацію, яка свідчить, що компанії з Німеччини займаються відбудовою Маріуполя, відіграючи важливу роль. На техніці, вікнах і гіпсованих пакетах помітили логотипи Knauf та інших виробників.

Це розслідування провели журналісти політичного журналу ARD Monitor, інформує Tagesschau.

Річні звіти і фотографії на сайтах компаній доказують, що німецькі компанії відіграють важливу роль у відбудові Маріуполя. Knauf – це німецьке сімейне підприємство з провінції Франконія є світовим лідером у виробництві штукатурки. Ще й тому, що протягом тривалого часу веде важливий бізнес у Росії.

Керівник компанії Knauf Ніколаус Кнауф понад 20 років був почесним консулом Росії. На фото він усміхається поруч із президентом РФ Володимиром Путіним. Кнауф зберіг цю посаду навіть після анексії Криму, а 2018 року назвав подальші санкції проти Росії "жахливими".

Німецькі компанії допомагають РФ відбудовувати окупований Маріуполь – ЗМІ

У Knauf кажуть, що в Росії продовжують працювати 4000 людей, а продажі там мільярдні. У загальній заяві щодо російського бізнесу Knauf повідомив журналістам, що засуджує російську агресію проти України та дотримується всіх санкцій ЄС проти РФ. Виробляють у Росії «виключно для російського ринку». Однак компанія залишила без відповіді великий список запитань редакції.

Експерт із санкційного права Віктор Вінклер не погоджується з тим, що російський бізнес не має нічого спільного з німецькою материнською компанією.

«Те, що якщо я маю дочірню компанію в Росії лише на російській території, що це, так би мовити, не має відношення до санкцій, це абсолютний міф і не може бути реальністю», – висловився Вінклер.

Він пояснив, що навіть якщо на будматеріали принципово не поширюються правила санкцій ЄС, компанії повинні мати можливість «ефективно виключити наявність військового зв’язку, будь-якого військового зв’язку з тим, що вони постачають». Це не обов’язково має бути військовий акт у вужчому значенні. «Але достатньо й того, що військові та воєнні дії Росії отримують непряму вигоду від того, що вони роблять», – каже експерт.

Ці «військові стосунки» створює замовник: офіційний дилер Knauf публічно афішує, що на замовлення Міноборони РФ збудував житловий будинок з будматеріалів компанії. У журналістів є фото цього будівництва з мішками Knauf.

Депутат Бундестагу від ХДС і голова комітету у закордонних справах Бундестагу Родеріх Кізеветтер засуджує участь німецьких компаній у відбудові Маріуполя. Вони поставили себе на службу війні, яка порушує міжнародне право.

«Це дуже очевидно з Knauf, тому що вони фактично цементують російську владу на окупованих територіях, зокрема й у Маріуполі», – прокоментував німецький депутат.

Але Knauf  – не поодинокий випадок. На зображеннях і відео, які проаналізували журналісти, на численних будівельних майданчиках помітні бетонні блоки в зеленій пакувальній плівці. На ній міститься логотип німецької компанії з Мюнстерланду в Північному Рейні-Вестфалії – WKB Systems GmbH. Компанія обладнує, зокрема, заводи з виробництва бетонних блоків.

Основним акціонером компанії WKB Systems GmbH є російський олігарх Віктор Бударін. Він використовував свою німецьку компанію як постачальника для будівельної галузі Росії. У розпорядженні журналістів є митні дані, які свідчать: WKB Systems GmbH кілька років постачала цілі системи для заводів з виробництва таких газобетонних блоків російській компанії Бударіна – мабуть, саме тій компанії, продукцією якої Росія намагається зміцнити свою владу в Маріуполі.

За останні роки під санкції вже потрапили численні російські олігархи. Бударін не з них. Експерт із санкційного законодавства Вінклер каже: «Обережно кажучи, вибір ЄС щодо того, до якого олігарха будуть застосовані санкції, а до якого ні, поки що не можна віднести до єдиного плану».

За словами експерта, особливо багато будівельних підрядників не підпадають під санкції. Хоча це, безумовно, можна було б уявити – зокрема у випадку з Бударіним: «З юридичного погляду, є дуже вагома причина для застосування санкцій до цієї особи, а саме те, що ця особа, швидше за все, робить багато для зміцнення російської економіки. І Німеччина тут дуже сильно залучена».

Компанія WKB Systems GmbH не надала журналістам своїх коментарів.