14 груд. 2023 15:28
174
«Хто зробить сніг» — це перша дитяча книжка письменника Тараса Прохаська
Американське видання New York Times внесло книгу «Хто зробить сніг» Тараса та Мар’яни Прохаськів до підбірки найкращих дитячих книжок 2023 року. Загалом до переліку увійшло 18 видань.
Про це пише Хмарочос.
Розповідається, що казку про кротів видали в Україні десять років тому. Цьогоріч її переклали англійською.
«Ця мила, дивна, злегка філософська книжка, проілюстрована м’якими малюнками-каракулями, вперше видана в Україні, розповідає про новонароджених кротів-близнюків, які живуть у вигадливо химерній лісовій спільноті. Назва вказує на уявлення кротів про те, що коли вони помруть, то піднімуться у хмари та робитимуть сніг для тих, хто залишився на землі», — йдеться в анотації New York Times.
«Хто зробить сніг» — це перша дитяча книжка письменника Тараса Прохаська, автора роману «Непрості». Ілюстрації зробила його дружина Мар’яна. Над англійським перекладом «Who Will Make the Snow?» працювало також подружжя — Борис Дралюк і Дженніфер Крофт.
13 лип. 2023 10:41
180
Для такого пом’якшення існуватиме ліміт — не більш як 10 книжок на рік.
У Верховну Раду подали законопроєкт №9477, згідно з яким ув'язненні зможуть скоротити термін позбавлення волі завдяки читанню книжок. За кожну книжку — мінус три дні.
У проєкті до закону пропонують зменшувати строк тюремного покарання, якщо засуджені "стали на шлях виправлення за допомогою саморозвитку".
Для цього ув’язнений повинен читати книги з переліку, затвердженого Міністерством юстиції України. Список літератури має складатися з творів, що "сприяють формуванню правильних духовних та моральних цінностей, а також цілей, спрямованих на виправлення".
Згідно із законопроєктом, процес буде регулювати спеціально створена електронна система. У ній ув’язнені складатимуть іспит, щоб підтвердити те, що вони прочитали книжки.
Завдяки кожній прочитаній книжці від строку позбавлення волі будуть відраховувати три доби. Проте для такого пом’якшення існуватиме ліміт — не більш як 10 книжок на рік.
Наразі законопроєкт розглядатиме комітет Верховної Ради з правоохоронної діяльності. Після цього документ винесуть на голосування у сесійну залу.