Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 05 лютого
--2
$   41.76
  43.12

Науковці створили вірус, який маскує ракові пухлини під чужорідні органи, активуючи імунітет

23 січ. 2025 17:18

Технології та наука
0

431

0
Науковці створили вірус, який маскує ракові пухлини під чужорідні органи, активуючи імунітет

Дослідження на мавпах і людях підтвердили, що ця технологія може зупинити ріст пухлин.


Вчені запропонували інноваційний підхід до боротьби з онкологією, змусивши ракові пухлини виглядати як свинячі органи. Такий метод допомагає імунній системі розпізнавати пухлини як чужорідні тіла й атакувати їх. Дослідження на мавпах і людях підтвердили, що ця технологія може зупинити ріст пухлин.

Про це пише Nature.

Ідея методу полягає в тому, щоб використати природну реакцію організму на трансплантацію органів, зокрема свинячих. При пересадці таких органів імунна система одразу сприймає їх як чужорідні й активізує антитіла, що намагаються знищити сторонні клітини.

Цю властивість вирішив застосувати китайський імунолог і хірург Юнсян Чжао, використовуючи методи трансплантології та онколітичної вірусотерапії. Остання полягає у використанні модифікованих вірусів, які атакують ракові клітини або стимулюють організм до боротьби з пухлинами.

У своїх дослідженнях команда Чжао використала вірус ньюкаслської хвороби, який є небезпечним для птахів, але не шкодить людині. Вірус був генетично модифікований, щоб виробляти фермент α 1,3-галактотрансферазу. Цей фермент «прикрашає» поверхню ракових клітин свинячими цукрами, які викликають сильну імунну відповідь у людському організмі.

Спершу технологію випробували на мавпах із раком печінки. У контрольній групі, яка отримувала фізіологічний розчин, усі мавпи померли протягом чотирьох місяців. Ті ж, хто отримував модифікований вірус, прожили понад шість місяців.

Далі метод протестували на 23 людях із різними видами раку, включаючи рак печінки, стравоходу, молочної залози та шийки матки. У двох пацієнтів пухлини значно зменшилися, у п’ятьох – припинили ріст. У більшості випадків пухлини спершу стабілізувалися, але згодом почали рости знову. Лише двоє учасників не отримали жодного ефекту.

Ці результати демонструють потенціал нового підходу, але також вказують на необхідність подальших досліджень для вдосконалення методу.

Читайте також: Лікарі порівняли грип і метапневмовірус – що страшніше