10 листоп. 2023 11:11
191
Мінстерка каже, що українські спеціалісти мають великий досвід у кіберзахисті.
Країни НАТО мають тримати кіберзахист у центрі уваги і допомагаючи Києву з кіберзахистом, багато в чому союзники повинні повчитися в України.
Про це заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок на першій конференції НАТО з питань кібербезпеки в Берліні.
За її словами, кібератаки – це не гра. Вони впливають на реальний світ, вони загрожують життю та економіці, становлять небезпеку для демократії та верховенства права.
"Кібератаки наразі стали добре налагодженою справою для організованої злочинності, спрямованої на викрадення даних і вимагання грошей. Бізнес, який іноді тісно переплетений з державними акторами, як ми можемо бачити в деяких кризах навколо нас. Тому ми як члени НАТО маємо тримати кіберзахист у центрі нашої уваги. Кіберпростір став нервовою системою нашого суспільства", — сказала міністерка.
Бербок наголосила, що якщо близькі партнери Альянсу вразливі, то країни НАТО також вразливі і це стало зрозуміло, коли Росія в день початку повномасштабного вторгнення в Україну атакувала мережу зв’язку ViaSat.
"Це не лише призвело до інформаційного затемнення в частині України. Ефект поширився на мережі по всій Європі. Постачальники відновлюваної енергії тимчасово втратили зв’язок із понад 3000 вітровими електростанціями по всій Німеччині. Як Альянс, ми можемо досягти стійкості через партнерство – допомагаючи нашим близьким партнерам захистити себе. Підтримуючи Україну з її кіберзахистом, ми також захищаємо себе", — сказала вона.
Тому, за словами глави МЗС, Німеччина надала Україні 10 тисяч наземних станцій для супутникової інтернет-системи і робить свій внесок у кіберпотенціал України, навчаючи персонал.
"Але й нам теж є чому повчитися в України. На цей момент наші українські друзі, ймовірно, мають більше досвіду кіберзахисту, ніж усі ми разом узяті. Інвестування в наше партнерство тут також означає розвиток нашого власного потенціалу", — заявила Бербок.
9 листоп. 2023 16:26
195
Данілов також зазначив, що сьогодні вже зовсім інша війна, у якій використовують зовсім інші засоби ураження.
У питанні та термінах закінчення війни з Росією дуже багато залежить від партнерів України. До того ж, сьогодні вже зовсім не та війна, яка була в перші дні та місяці вторгнення РФ.
Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону 9 листопада.
«Я б дуже хотів, щоб війна у 2024 році закінчилася. Ми все для цього робитимемо. Але тут треба бути щирим і сказати, що не все від нас залежить. Дуже багато залежить від партнерів. Є деякі партнери, які сумніваються – чи треба надавати ту чи іншу зброю, щоб не дратувати Путіна, їхні прізвища вже відомі», – сказав секретар РНБО.
Данілов також зазначив, що сьогодні вже зовсім інша війна, у якій використовують зовсім інші засоби ураження.
«Я хочу звернути увагу, що коли ми розпочинали війну, то давайте згадаємо, яке ми мали озброєння? Ми стали пліч-о-пліч, але ми мали озброєння пострадянського періоду, ми мали чотири засоби ураження імпортного виробництва, які всі на той час знали – Javelin, NLAW, стінгер та байрактор. Але сьогодні вже зовсім інша війна – це війна технологій, дронів», – пояснив секретар РНБО.