Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 25 жовтня
+9
$   41.31
  44.71

На Росії помер критик Путіна Олексій Навальний. Що про нього відомо?

16 лют. 2024 13:49

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:01
Світ
0

838

0
На Росії помер критик Путіна Олексій Навальний. Що про нього відомо?

За версією росіян, у Навального відірвався тромб, що спричинило смерть.


На Росії помер критик Путіна Олексій Навальний. Що про нього відомо?

16 лютого стало відомо, що на Росії помер опозиціонер Олексій Навальний. Він перебував у колонії №3.

Про це повідомили в УФСВН по регіону.

«Навальний після прогулянки в ЯНАО відчув себе погано, практично одразу втративши свідомість, повідомляє УФСВП у регіоні. Лікарі швидкої медичної допомоги констатували смерть засудженого», — цитують службу покарань «РИА Новости».

Речник президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що ФСВП «здійснює всі перевірки», а причини смерті Навального «мають з'ясувати медики».

Хто такий Олексій Навальний?

Олексій Анатолійович Навальний - російський політик, блогер, юрист, політичний громадський діяч. Відомий своєю опозиційною позицією та антикорупційними розслідуваннями про російських чиновників. Засновник «Фонду боротьби з корупцією», який розслідує корупційні зв'язки і схеми органів російської влади.

Олексій Навальний: біографія

Олексій народився 4 червня 1976 року, в підмосковному військовому містечку Бутині. Його батько був військовим. У Олексія є молодший брат Олег. Після закінчення школи Навальний вступив до російського університету дружби народів на юридичний факультет, де отримав юридичну освіту. Потім отримав другу вищу освіту економіста у Фінансовій академії при Уряді РФ.

У 2004 році Олексій заснував «Комітет захисту москвичів», який боровся проти згубної для міста точкової забудови. З 2008 року працював юристом, вів судові процеси проти найбільших російських корпорацій. Політична кар'єра Навального почалася в 2007 році, коли він отримав посаду в Демократичній партії «Яблуко. Пізніше брав участь в «Російському марші» і «Марші мільйонів».

Поступово Навальний стає одним з лідерів опозиції в РФ. У 2010 році він заснував проект «РасПил», який розслідує факти шахрайства при держзакупівлях. У 2011 році Навальний заснував антикорупційну організацію "Фонд боротьби з корупцією". Він звинуватив вище керівництво Росії у вбивстві Бориса Нємцова у 2015 році.

У 2013 році Олексій взяв участь у виборах московського мера. Він посів друге місце на виборах, набравши 27% голосів. У цей час ФБК представляє кілька фільмів про антикорупційні розслідування, що викликає суспільний резонанс. У 2017 році штаб Навального представив фільм «Он вам не Димон» про корупційні схеми Дмитра Медведєва, які спровокували мітинги.

У 2017 році Навальний публікує передвиборчу президентську програму. Свою партію він називає "Росія майбутнього". Олексій подав документи на реєстрацію в президентських виборах, але ЦВК відмовився реєструвати його кандидатуру. Проти Навального було порушено кілька кримінальних справ, які він назвав сфабрикованими російською владою. Серед них – «Ів Роше» і «Кіровліс». Навальний неодноразово організовував акції протесту в Росії і закликав людей виходити на мітинги у великих містах.

Отруєння Навального

20 серпня 2020 Олексій був госпіталізований в лікарню міста Омська в несвідомому стані. Він знепритомнів у літаку з Томська. Медики ввели його в штучну кому. 22 серпня політика доставили в Німецьку клініку «Шаріте», де повідомили, що Навальний був отруєний отрутою групи "Новачок". Незабаром Олексію стало краще і його виписали з клініки. У січні 2021-го Олексій з сім'єю повернувся в Росію, проте в аеропорту його затримали. 2 лютого за справу «Ів Роше» Московський міський суд постановив відправити Навального в колонію загального режиму строком на 3,5 роки.

Олексій Навальний і Україна

У 2014 році великий резонанс викликала фраза Навального "Крим - не бутерброд з ковбасою, щоб його туди-сюди повертати". Олексій ратував за проведення нового, чесного референдуму в Криму, який "Україна, як ми розуміємо, не визнає". Проведений Росією референдум він назвав фарсом: "Єдине, що ми можемо зробити, - це анулювати результати того фарсу, який мав місце в березні 2014 року. І організувати чесний і прозорий референдум під міжнародним контролем. І прийняти його результати, якими б вони не були". За словами Олексія, населення Криму саме повинно вирішувати долю півострова.

У разі приходу до влади Олексій обіцяв виконати російську частину Мінських угод - вивести війська Росії з Донбасу і передати українській стороні контроль над кордоном. На його думку, РФ потрібно налагоджувати відносини з Україною.

За що посадили Навального?

Навального звинуватили одразу за шістьма статтями Кримінального кодексу РФ, у тому числі у створенні та фінансуванні екстремістської спільноти, закликах до екстремізму, реабілітації нацизму та залученні неповнолітніх до вчинення небезпечних дій.

Опозиціонер Олексій Навальний ув'язнений в Росії з початку 2021 року. У березні 2022-го його додатково засудили до дев'яти років колонії у справі про «шахрайство» та «неповагу до суду».