Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 24 лютого
+8
$   38.35
  41.56

1 лют. 2024 14:06

Останнє оновлення  
1 лют. 2024 14:06
Економіка
0

621

0

На Одещині підприємцям вперше дозволили орендувати лиман, щоб вирощувати креветки

На Одещині підприємцям вперше дозволили орендувати лиман, щоб вирощувати креветки

У міністерстві кажуть, що це рішення - історичне. 


У акваторії Сухого лиману в Одеській області вирощуватимуть молюски та креветки. Дозвіл на таку діяльність надав Кабінет міністрів.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Відповідне розпорядження «Про проведення аукціону з продажу права на укладення договору користування на умовах оренди акваторією (водним простором) Сухого лиману для цілей морської аквакультури» №60-р схвалено урядом на минулому засіданні.

Урядовці називають це рішення історичним, адже підприємці вперше отримали нагоду орендувати частину, щоб вирощувати марикультуру. Ділянка, про яку йдеться, має вільний водообмін із морем, а також хорошу солоність. Вона підходить для креветок, мідій та різних молюсків.

Мaрикультурa широко зaстосовується в більшості прибережних крaїн, Норвегії, Іспaнії, Болгaрії, Румунії. Лідером з вирощувaння продукції морської aквaкультури серед Чорноморсько-середземноморських держaв є Туреччинa.

 

 

9 груд. 2023 11:05

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:58
Економіка
0

186

0
В Україні почали виготовляти макове та конопляне борошно

Конопляне борошно, як вказує компанія, є натуральним засобом для відновлення складу крові.


Screenshot_25

Українська компанія «Агроснаб» виготовила у 2023 році новинку у сегменті не пшеничного борошна, а саме – борошно із макових зерен.

Про це пише Newfood.media.

Зазначається, що макове борошно виготовляють з очищеного і знежиреного маку. Так продукт зберігає корисні речовини та добре засвоюється організмом. 

Борошно – найвищого ґатунку, без ароматизаторів чи шкідливих домішок та із високоякісної української сировини.  

Воно містить харчові волокна, ліпіди, вітаміни Е, PP, D, С, макро- та мікроелементи, такі як Р, К, Са, Na, Mg, Si, Fe, Co, Cu, Zn. Кальцій і магній, приміром, корисні для кістково-м’язової системи, а поліфеноли (антиоксиданти), що містяться у маку, знижують ризик серцево-судинних і онкологічних захворювань.

Також компанія меле рисове, кокосове, знежирене соєве борошно, гречане, конопляне, білкове соняшникове борошно, виготовляє рослинну клітковину, плодово-ягідні порошки тощо.

Конопляне борошно, як вказує компанія, є натуральним засобом для відновлення складу крові. Продукт багатий на вітаміни, калій, кальцій, магній, залізо, фосфор і натрій. 

Гречане борошно – унікальна сировина для низькокалорійного печива, хліба та галет. Воно допомагає позбутися зайвої ваги та поліпшити загальне самопочуття.

«Надзвичайно важким для нас був 2022 рік, коли кілька місяців після початку повномасштабної війни ми не працювали – виробництво перебувало у зоні бойових дій», – діляться в компанії.

Після відновлення виробництва з’явилися спонтанні вимкнення електроенергії, які спричиняли поламки обладнання та подальші витрати на ремонти; необґрунтовані блокування податкових накладних; зростання цін на витратні матеріали та логістику. Тому усі зусилля бути спрямовані на стабілізацію ситуації.

На сьогодні ринок борошна та харчових добавок поступово стабілізується. Хоча ціни на витратні матеріали, електрику та логістику продовжують рости.