Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 21 лютого
+6
$   38.48
  41.54

16 серп. 2022 13:56

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:50
Політика
0

67

0

«На мене дивилися, як лікарі на людину з четвертою стадією раку», – Кулеба про поїздку до Байдена перед війною

«На мене дивилися, як лікарі на людину з четвертою стадією раку», – Кулеба про поїздку до Байдена перед війною


«На мене дивилися, як лікарі на людину з четвертою стадією раку», – Кулеба про поїздку до Байдена перед війною

Про заплановане відкрите вторгнення Росії в Україну американська влада попередила українців 22 лютого. Про це в інтерв'ю Дмитрові Гордону заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Він розповів, що цього дня його прийняв у себе в кабінеті в Білому домі президент США Джо Байден.

"У принципі, президент Байден не приймає особливо міністрів закордонних справ інших країн. [...] Ви ніколи не знаєте, куди і в який кабінет вас заведуть. І в мене була така сама історія. Тобто – чому Байден вирішив зустрітися зі мною? Не тому, що я хороший хлопець і він хотів сказати: "Дмитре, привіт"... Я був для нього представником України – країни, яка потребувала його підтримки і до якої він об'єктивно щиро небайдужий.

За мене особисто замовив слівце [держсекретар США] Ентоні Блінкен, мій колега та друг, не побоїмося цього слова. Тобто він сказав президенту, що я нормальний хлопець, зі мною можна зустрітись", – пояснив Кулеба.

За словами українського дипломата, до Білого дому він їздив з амбасадоркою України у США Оксаною Маркаровою.

"Оксані зателефонували з Білого дому – і кажуть: "Приїжджайте, зробимо зустріч міністра з радником Байдена з національної безпеки Джейком Салліваном". Ми приїхали, і справді нас повели в крило, де кабінет Саллівана. Але кабінет Саллівана неподалік кабінету Байдена. І нас попросили почекати у кімнаті. [...] Відчиняються двері – і виходять усі, кого називають "внутрішнє коло Байдена". Ось усі вони виходять один за одним. Хтось у погонах, зірки, хтось просто у костюмах. І стою я ось так от... І вони виходять, і кожен на мене кидає в буквальному сенсі прощальний погляд, як от, знаєте, ніби щойно відбувся консиліум лікарів і там вирішили, що у вас четверта стадія раку. Ось усі виходять до пацієнта, кажуть: "Привіт". І так: "Ех..." І пішов далі. Кожен із них зробив так: потис мені руку, зробив такий, співчутливий, видих – і пішов далі", – розповів Кулеба.

Глава МЗС України зазначив, що "ви розумієте, який настрій одразу".

"А у них була нарада щодо України. Першим вийшов Блінкен – і каже: "У нас якраз була нарада щодо України". І всі ці люди пройшли. І після цього, справді, мене повели до Овального кабінету. [...] Ми сіли, був Тоні Блінкен, була, здається, Аманда Слоут з Ради національної безпеки та Оксана Маркарова. У цьому колі ми спілкувалися", – згадав він.

Український дипломат стверджує, що "розмова була душевною" і тривала вона приблизно 40 хвилин.

"Розмова пішла. [Блінкен] сказав, що у них є останні розвіддані про те, що незабаром все почнеться. Потім, коли вже ця зустріч закінчилася, я поїхав у Держдеп. Мене там завели до кабінету, і спеціальна людина показала мені вже [...] крапки [з російськими військами]. Тобто: "От аеродроми, на цих аеродромах стоять такі вантажні літаки, вони вже повністю ніби готові до зльоту..." Це був такий момент, коли крізь мене пройшов такий розряд блискавки. Я доповів відразу президентові, вийшовши звідти", – пояснив Кулеба.

title