24 груд. 2023 13:16
203
Загалом в Україні налічується близько пів тисячі зубрів.
У Львівській області зафіксували найбільшу в Україні популяцію бізонів. За підрахунками, їх налічується 114 особин.
Про це повідомили в державному підприємстві «Ліси України».
Загалом в Україні налічується близько пів тисячі зубрів, але найбільше поселення розміщене на теренах Бродівського лісфонду, що на на Львівщині. Більшість зубрів – біловезького підвиду, який вважається найбільшим за лінійними та ваговими показниками серед усього роду бізонів.
Диких зубрів завезено на Львівщину ще в 80-х роках із Литви в чисельності 12 особин. Наразі, за нещодавніми підрахунками лісівників, їх налічується 114.
Як пояснили в ДП «Ліси України», чисельність основного стада залежить від умов та потреб тварин. Зокрема, на це впливає якісний догляд фахівців, охорона тварин, забезпечення водопоєм, підгодівля та інше. Впливають і природні фактори – старіння та смертність.
Цмови поселення зубрів у Бродівському лісфонді близькі до їхнього природного середовища.
«Протягом всього зимового періоду працівники лісництв додатково забезпечують підгодівлю тварин, хоча зубри й самостійно добувають їжу за належної охорони», – розповіли на підприємстві.
Для збереження єдиної в Україні популяції зубрів біловезької лінії, у 2007 році Міністерство захисту довкілля затвердило окремий план дій. За програмою до України завезли ще 12 зубрів кавказької лінії.
Тепер у регіоні представлені дві локальні репродуктивні та найчисленніші в Україні субпопуляції зубрів – біловезької та біловезько-кавказької ліній.
7 груд. 2023 10:24
711
Корови колись були свійськими, але навчилися самі виживати після смерті господарів у 2016 році.
У Чорнобильському заповіднику живе стадо корів, які здичавіли після смерті господарів. У них немає потреби доїтися, а їжу вони добувають собі самі.
Про це повідомляє Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.
Корови належать до поширеної на Поліссі української чорно-рябої молочної породи.
Їх колись тримали «самосели» в Чорнобилі та селі Луб’янка. Але коли у 2016 році господарі померли, стадо корів почало жити на волі. Корови вгодовані, це означає, що проблем з кормом у них не існує. А коли взимку випадає сніг, вони копитами викопують суху траву.
Цікавим є те, що у корів немає потреби доїтися. Адже їхній цикл лактації нормалізується і прив’язаний до народження телят.
У передвоєнні часи стадо налічувало до 20 голів. Тварини пережили окупацію і продовжують освоювати простори заповідника.