Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пн, 20 травня
+21
$   39.67
  43.08

5 січ. 2024 17:00

Останнє оновлення  
5 січ. 2024 17:00
Технології та наука
0

717

0

На клавіатурі Windows створять нову клавішу – Copilot

На клавіатурі Windows створять нову клавішу – Copilot

Клавіша запускатиме роботу чат-бота на основі ШІ.


На клавіатурі Windows створять нову клавішу – Copilot

На клавіатурі нових ноутбуків і ПК від партнерів корпорації Microsoft з’явиться клавіша Copilot, пише The Verge.

Клавіша Copilot запускатиме чат-бот на основі штучного інтелекту Copilot, який вбудований у Windows 11. Copilot розташують поруч із правою клавішею Alt на клавіатурах пристроїв.

Наразі в компанії не уточнюють, які саме виробники техніки додадуть Copilot на клавіатуру. Про це можуть розповісти на виставці Consumer Electronics Show у січні 2024 року, додає The Verge.

Компанія Windows не змінювала розкладки клавіатур останні 30 років. «Ми представили нову клавішу, завдяки якій люди в усьому світі взаємодіятимуть з Windows. Copilot у нашій подорожі з Windows стане точкою входу у світ ШІ на персональних комп’ютерах», – каже виконавчий віцепрезидент і директор з маркетингу споживачів Microsoft Юсуф Мехді.30 груд. 2023 16:00

Останнє оновлення  
30 груд. 2023 16:00
Технології та наука
0

586

0
Україна продовжила на 2 роки програму досліджень в Антарктиці

Україна проводить власні дослідження в Антарктиці з лютого 1996 року.


Україна продовжила на 2 роки програму досліджень в Антарктиці

Україна й надалі проводитиме дослідження в Антарктиці та забезпечуватиме безперебійну роботу станції «Академік Вернадський» та криголама «Ноосфера». Уряд ухвалив відповідну постанову.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти України.

Зазначається, що таке рішення дасть можливість упродовж наступних двох років проводити та фінансувати українські антарктичні експедиції.

«Навіть в умовах повномасштабної війни ми не маємо права зупиняти нашу антарктичну програму. Адже, по-перше, це перекреслить всі ті інвестиції, які вже зробила Україна в дослідження Антарктики за 28 років, а потім для відновлення нам знадобиться в рази більше коштів, ніж витрачається зараз на підтримку роботи експедицій», – пояснив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Він також наголосив, що присутність в Антарктиці – це можливість долучатися до глобальних дослідницьких проєктів, робити науку планетарного масштабу на рівні з передовими країнами світу. Україна бере участь у багатьох міжнародних ініціативах, і це питання як престижу України на світовій арені, так і мотивації вчених залишатися в Україні, а не емігрувати.

Євген Дикий зауважив, що Україна проводить власні дослідження в Антарктиці з лютого 1996 року – коли отримала від Великої Британії станцію «Фарадей», що нині має назву «Академік Вернадський».

Відтоді Україна постійно розвивала та розширювала наукову програму, а також зберегла унікальні ряди безперервних спостережень, частина яких є найдовшою на крижаному континенті. Наприклад, вимірювання показників погоди тут тривають з 1947 року, магнітного поля Землі – з 1954-го, рівня озону в атмосфері – з 1957-го.

«Ці дані – безцінні, саме за ними ми зараз бачимо, як змінюється клімат на планеті, як теплішає Антарктика, яка динаміка озонової діри тощо. Це величезний внесок українських вчених саме для всього людства. І ми маємо цим пишатися і це підтримувати навіть в найскладніші часи», – зазначив очільник НАНЦ.