Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 23 листопада
-0
$   41.32
  42.99

Музику українського композитора виконали на церемонії вручення Нобелівської премії

11 груд. 2023 13:27

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:01
Культура
0

238

0
Музику українського композитора виконали на церемонії вручення Нобелівської премії

Композиція «Вечірня серенада» із циклу «Тиха музика» відкривала церемонію.


valentyn_silvestrov-photo-ullstein_bild_-_gettyimages-544565769-s

У Швеції, 10 грудня, відбулася церемонія нагородження нобелівських лауреатів. Під час заходу грав твір, створений українським композитором Валентином Сильвестровим.

Твір «Вечірня серенада» з циклу «Тиха музика»виконав Королівський філармонічний оркестр Швеції.

Валентин Сильвестров – відомий сучасний український композитор, народний артист України, лауреат Шевченківської премії, почесний доктор Києво-Могилянської та Острозької академій, має орден «За заслуги» ІІІ ступеня, орден Ярослава Мудрого.

Музика Валентина Сильвестрова звучала на міжнародних фестивалях ще 1960-х років. Його композиція «Вечірня серенада» стала одним із восьми творів, які Королівський філармонічний оркестр Стокгольма обрав для урочистої події.



2 черв. 2023 17:09

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:00
Культура
0

470

0
Фредді Мерк'юрі спершу планував по-іншому назвати "Богемну рапсодію"

Чернетки з найпопулярнішою піснею гурту Queen планують продати за 1,5 мільйона доларів


hAZZ81HOWlTPU8B30kU5fSAFFTSOM5fkA5s7lRoy

Задовго до того, як "Богемна рапсодія" Queen стала однією з найбільш прослуховуваних пісень у світі, фронтмен британського гурту Фредді Мерк’юрі розглядав іншу назву для 6-хвилинної рок-опери. Нотатки ранніх творчих роздумів Мерк’юрі свідчать про те, що соліст спочатку розглядав можливість назвати найпопулярніший запис гурту "Монгольська рапсодія".

Заголовок можна побачити написаним і перекресленим на папері для нотаток неіснуючої британської авіакомпанії British Midland. Над перекресленим словом Мерк’юрі написав "Богемна".

"Богемна рапсодія" вийшла у 1975 році, а у 2021 році Асоціація звукозаписної індустрії Америки офіційно сертифікувала сингл як діамантовий. Мерк'юрі ніколи не пояснював значення назви. Джим Дженкінс, біограф Queen, сказав The Times, що Мерк’юрі ніколи не любив пояснювати свої тексти чи назви пісень.


Згідно з The Telegraph, Мерк’юрі про "Богемну рапсодію" казав: «Це одна з тих пісень, у яких є таке фантастичне відчуття. Я думаю, що люди повинні просто послухати її, подумати про це, а потім прийняти власну думку щодо того, що це їм говорить».

Нотатки входять до близько 1500 предметів, які належали солісту Queen і виставлені на аукціон Sotheby's у Лондоні близькою подругою Мерк'юрі Мері Остін, яка успадкувала більшу частину його маєтку. 72-річна Остін заявила, що продає речі, тому що їй "потрібно навести порядок у своїх справах".

Збірка включає 15 сторінок ранніх чернеток "Богемної рапсодії" з різними варіаціями куплетів, які планують продати за 1,5 мільйона доларів США.

bohemianrphapsody

Queen – Bohemian Rhapsody

27 лип. 2023 15:12

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:00
Культура
0

219

0
Дивіться потужний кліп про бойових медиків: тих, що дістають із пекла

«Культурний десант» презентував композицію, присвячену бойовим медикам


Screenshot_2

У День медиків «Культурний десант» презентував композицію, присвячену бойовим лікарям, медсестрам, медбратам, котрі цілодобово рятують життя українських воїнів ризикуючи власним.

«Тим, що дістають із пекла.

Тим, що виривають із рук смерті.

Співає військовий медик Макс Маестро разом з Колєю Сєргою та Культурним Десантом. Маестро евакуював більше тисячі поранених воїнів. Всі «актори» кліпу – бойові медики 59 ОмБР імені Якова Гандзюка», - йдеться в підписі кліпу.

Screenshot_3

Коля Сєрга, Max Maestro - ЖИВИ

20 жовт. 2023 17:23

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:01
Культура
0

395

0
Дивіться кліп гурту «Жадан і Собаки» та Христини Соловій – «Серце»

Cлова для пісні написав Сергій Жадан, а музику – Христина Соловій


Screenshot_15

Гурт «Жадан і Собаки» і співачка Христина Соловій випустили кліп на пісню «Серце». Частину знімань проводили в церкві святого Андрія Первозванного, що у Львові.

Пісню описують як «відверту й зрозумілу історію кохання двох людей, за якою ховаються відданість і сміливість», а також називають «маніфестом любові до світу, яка проростає з чесності та розуміння його недоліків і вад».

Cлова для пісні написав Сергій Жадан, а музику – Христина Соловій, повідомили виконавці.

image

Жадан і Собаки, Христина Соловій – Серце

3 листоп. 2023 10:53

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:01
Культура
0

191

0
Гурт The Beatles випустив останню пісню

Пісню допоміг створити штучний інтелект


Screenshot_6

Гурт The Beatles випустив останню пісню під назвою Now and Then, створену за допомогою штучного інтелекту, пише The Guardian.

У пісні об’єднали виконання Джона Леннона і Джорджа Гаррісона (гітара), які вже померли, зі свіжими записами Пола Маккартні й Рінго Старра.

ШІ допоміг вилучити голос Джона Леннона зі старого демо. Цю демку Леннон записав наприкінці 1970-х на касету в Нью-Йорку. У 1994 році вдова Леннона Йоко Оно передала демоверсію Полу Маккартні.

Послухати пісню можна за посиланням. Сьогодні, 3 листопада, також обіцяють випустити кліп.



21 листоп. 2023 13:13

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:01
Культура
0

407

0
Різдвяні пісні всіх часів: плейлист від хору Верьовки. Відео

Цікаві факти про хор ім. Г. Верьовки


Screenshot_7

Вже зовсім скоро прийдуть зимові свята. А разом з ними – традиційні колядки, щедрівки та мелодії, які несуть з собою диво. Пропонуємо найкращі різдвяні пісні у виконанні легендарного хору ім. Г. Верьовки. Національного колективу, що вже 80 років є незмінною «візиткою» української пісні у світі.

Пол Маккартні та похвала від Степана Бандери

У 1958 році український хор прибув до Брюсселя. Глядачем одного із концертів став Степан Бандера. Коли виступ закінчився, політик був вражений та позитивно відгукувався. Враховуючи тодішній статус Степана Андрійовича, така похвала могла зруйнувати долю колективу, але, на щастя, ніхто не надав їй важливого значення.

Кажуть, учасник легендарного гурту The Beatles Пол Маккарті мріяв виступити на одній сцені з хором ім. Г. Верьовки, проте у радянський час це виявилося неможливим.

«Щедрик»


Колектив створювали для виступів на фронті

Історія хору імені Г. Верьовки бере початок у 1943 році. Створили його у воєнні роки в Харкові. Головним художнім керівником та диригентом призначили київського педагога з консерваторії Григорія Гуровича Верьовку. Він працював разом зі своєю дружиною, талановитою музиканткою Елеонорою Павлівною Скрипчинською. Колектив, основним завданням якого були виступи на фронті, став справжнім національним скарбом.

«Ой, хто, хто Миколая любить»


«Золотий вініл»

У часи, коли музику записували тільки на вініл, хор Верьовки встановлював небачені рекорди. Платівки фірми «Мелодія» буквально розліталися з прилавків. Таких вершин не зміг досягнути жоден з українських народних колективів. Наклади платівок сягали 8 000 000 копій. Лише уявіть!

«Небо і Земля нині торжествують»


Маестро Авдієвський

Анатолій Авдієвський ввів до народного хору жіночі академічні голоси. Таким чином колектив одразу розширив свої виконавські можливості. Авдієвський був головним диригентом та художнім керівником хору протягом пів століття. Має звання Героя України.

«Jingle bells»


Гастролі хору ім. Г. Верьовки

Народний колектив гастролював багатьма країнами світу. Його виступами насолоджувалися в Іспанії, Португалії, Австрії, Нідерландах, Кубі, Чехії, Нікарагуа, Канаді… У 2000 році хор вперше виступив у США.

«По всьому світу стала новина»


Хор Верьовки і президенти

Вступ хору імені Г. Верьовки можна було почути і побачити під час інавгурації українських президентів. Коли відбувалася інавгурація Леоніда Кравчука, колектив виконав «Молитву за Україну» («Боже великий єдиний, нам Україну храни»), а не державний гімн. До сьогодні урочисті засідання Верховної Ради відкриває також хор ім. Г.Верьовки.

«Нова радість стала»


Скандал із хором Верьовки

Сторінки інтернету пам’ятають і про скандал, пов’язаний з хором Верьовки. У 2019 році колектив виступив на сцені «Кварталу 95». Коли виконували пісню «Горіла сосна, пала», транслювалися кадри спаленого будинку колишньої голови Нацбанку Валерії Гонтаревої. Це спричинило неабияку критику. Тодішньому міністру культури навіть довелося вибачатися перед посадовицею.

Зеновій Корінець, що був на той час гендиректором хору, взяв всю відповідальність на себе, сказавши, що рішення про виступ з «Кварталом 95» приймав одноосібно.

«Добрий вечір тобі, пане господарю»