Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 23 вересня
+25
$   36.57
  38.9

14 верес. 2023 16:00

Останнє оновлення  
14 верес. 2023 16:00
Здоров'я
0

71

0

МОЗ зобов’язав лікарні облаштувати палати пацієнтів кондиціонерами

МОЗ зобов’язав лікарні облаштувати палати пацієнтів кондиціонерами

Найбільше палат з кондиціонерами є у медзакладах Києва


Лікарні, що не зможуть забезпечити кондиціонерами палати пацієнтів та ординаторські, втратять можливість укладати угоди з Національною службою здоров’я за певними пакетами вже з 1 січня 2024 року.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.

Відзначимо, що йдеться про лікарні спроможної мережі. Вони належать до надавачів медичних послуг, що забезпечує медобслуговування відповідного госпітального округу.

Наголошується, що у медичних закладах нормативно встановлені особливі вимоги до мікроклімату приміщень. Це стосується багатьох показників: рівня вологості, температури повітря, кондиціонування тощо. Від цього залежить як стан здоров’я самого пацієнта, так і самопочуття медичних працівників.

У МОЗ наголосили, що тогорічний опалювальний сезон в умовах повномасштабної війни та регулярних «блекаутів» показав наскільки важливо, щоб кожна лікарня була оснащена автономними джерелами безперебійного електроживлення.

Під час контрактування із НСЗУ на 2022 рік однією з вимог до лікарень, які надають спеціалізовану медичну допомогу, була наявність резервного джерела електропостачання. Це дозволило медичній системі вистояти попри численні атаки росіян на енергетичну інфраструктуру України.

«Сучасна якісна медицина — це не лише про актуальні стандарти лікування, високотехнологічне медичне обладнання, медиків-професіоналів, але і про комфортне перебування в медичних закладах як для пацієнтів, так і для медичних працівників. Забезпечення оптимальних умов мікроклімату в приміщеннях лікарень — елемент санітарно-протиепідемічних вимог», — йдеться у повідомленні.

Отже, медичні заклади, які увійшли до спроможної мережі, повинні бути готовими не лише до викликів зими, а вже розпочинати підготовку до комфортного перебування пацієнтів у літній сезон.

Міністерство охорони здоров’я докладно проаналізувало ситуацію із забезпеченням кондиціонерами медичних закладів, які увійшли до спроможної мережі. Результати свідчать, що наразі із понад 54 000 палат кондиціонери мають лише 6 897. Тобто кондиціонерами забезпечені лише 12% палат в лікарнях спроможної мережі.

Найбільше палат з кондиціонерами є у медзакладах Києва — 30% та у медзакладах Дніпропетровщини — 23% від загальної кількості палатного фонду.  Схожа ситуація і з ординаторськими: найбільший відсоток оснащення кондиціонерами в місті Києві та на Херсонщині — по 64%. Найменш забезпечені кондиціонерами лікарні Волинської області, де кондиціонери є лише у 2% палат. Всього на 5% забезпечені кондиціонерами лікарняні палати у медзакладах Вінниччини, Львівщини та Чернігівщини.