13 верес. 2023 11:45
189
МОЗ уже звернулося до низки виробників препаратів екстреної контрацепції з проханням за можливості перереєструвати їх в Україні як безрецептурні ліки
У Міністерстві охорони здоров’я висловилися за продаж засобів екстреної контрацепції без рецепта. Такі препарати пропонують відпускати лише з обмеженнями щодо віку пацієнтів.
МОЗ уже звернулося до низки виробників препаратів екстреної контрацепції з проханням за можливості перереєструвати їх в Україні як безрецептурні ліки, відзначили в міністерстві. За попередньою інформацією, один із виробників уже розглядає таку можливість.
Після подання всіх необхідних документів виробниками процедура перереєстрації кожного препарату триватиме близько місяця, кажуть у МОЗ.
У міністерстві пояснюють, що засоби екстреної контрацепції наразі продають за рецептом, бо так вирішив виробник, який зареєстрував препарат в Україні.
Без рецепта засоби ЕК відпускають у 23 країнах ЄС. Водночас у низці країн, серед яких Хорватія, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Ліхтенштейн і Польща, такі препарати є рецептурними.
Усі контрацептиви екстреного застосування є гормональними, а отже, можуть мати серйозний вплив на здоровʼя й подальше самопочуття, відзначають у МОЗ. Водночас у міністерстві підкреслюють важливість права жінки перервати небажану вагітність, особливо якщо йдеться про наслідки сексуального насилля.
7 верес. 2023 14:12
147
У МОЗ оновили перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації (відшкодуванню).
Із жовтня вартість тест-смужок для пацієнтів із діабетом відшкодовуватиме держава, повідомляють у МОЗ.
Ідеться про тест-смужки для тих, хто має діабет першого типу. Кількість смужок на місяць для одного пацієнта визначатиме лікар.
У МОЗ оновили перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації (відшкодуванню). До переліку також додали знеболювальні засоби для паліативних пацієнтів, вони будуть доступні з вересня. До програми ввійшли шість препаратів морфіну – чотири безоплатні й два з доплатою.
Пацієнти зможуть отримати ліки за електронним рецептом у тих аптеках, які співпрацюють із Національною службою здоров’я. Для цього пацієнти з онкологією мають звернутися до сімейного лікаря. Пацієнтам із психічними розладами рецепт виписує лікар-психіатр.
Знеболювальні препарати потрібні людям із важкими, часто невиліковними захворюваннями. Це онкологія на пізніх стадіях, ВІЛ чи СНІД, туберкульоз на пізній стадії, серцево-судинні, неврологічні й інші захворювання, що прогресують.