Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 03 жовтня
+7
$   36.57
  38.52

13 верес. 2023 11:45

Останнє оновлення  
13 верес. 2023 11:45
Здоров'я
0

72

0

МОЗ підтримує продаж засобів екстреної контрацепції без рецепта. Що пропонує міністерство?

МОЗ підтримує продаж засобів екстреної контрацепції без рецепта. Що пропонує міністерство?

МОЗ уже звернулося до низки виробників препаратів екстреної контрацепції з проханням за можливості перереєструвати їх в Україні як безрецептурні ліки


У Міністерстві охорони здоров’я висловилися за продаж засобів екстреної контрацепції без рецепта. Такі препарати пропонують відпускати лише з обмеженнями щодо віку пацієнтів.

МОЗ уже звернулося до низки виробників препаратів екстреної контрацепції з проханням за можливості перереєструвати їх в Україні як безрецептурні ліки, відзначили в міністерстві. За попередньою інформацією, один із виробників уже розглядає таку можливість.

Після подання всіх необхідних документів виробниками процедура перереєстрації кожного препарату триватиме близько місяця, кажуть у МОЗ.

У міністерстві пояснюють, що засоби екстреної контрацепції наразі продають за рецептом, бо так вирішив виробник, який зареєстрував препарат в Україні.

Без рецепта засоби ЕК відпускають у 23 країнах ЄС. Водночас у низці країн, серед яких Хорватія, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Ліхтенштейн і Польща, такі препарати є рецептурними.

Усі контрацептиви екстреного застосування є гормональними, а отже, можуть мати серйозний вплив на здоровʼя й подальше самопочуття, відзначають у МОЗ. Водночас у міністерстві підкреслюють важливість права жінки перервати небажану вагітність, особливо якщо йдеться про наслідки сексуального насилля.

7 верес. 2023 14:12

Останнє оновлення  
7 верес. 2023 14:12
Здоров'я
0

76

0
Із жовтня вартість тест-смужок для пацієнтів із діабетом відшкодовуватиме держава

У МОЗ оновили перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації (відшкодуванню).


Із жовтня вартість тест-смужок для пацієнтів із діабетом відшкодовуватиме держава, повідомляють у МОЗ.

Ідеться про тест-смужки для тих, хто має діабет першого типу. Кількість смужок на місяць для одного пацієнта визначатиме лікар.

У МОЗ оновили перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації (відшкодуванню). До переліку також додали знеболювальні засоби для паліативних пацієнтів, вони будуть доступні з вересня. До програми ввійшли шість препаратів морфіну – чотири безоплатні й два з доплатою.

Пацієнти зможуть отримати ліки за електронним рецептом у тих аптеках, які співпрацюють із Національною службою здоров’я. Для цього пацієнти з онкологією мають звернутися до сімейного лікаря. Пацієнтам із психічними розладами рецепт виписує лікар-психіатр.

Знеболювальні препарати потрібні людям із важкими, часто невиліковними захворюваннями. Це онкологія на пізніх стадіях, ВІЛ чи СНІД, туберкульоз на пізній стадії, серцево-судинні, неврологічні й інші захворювання, що прогресують.