11 січ. 2024 11:48
475
Вчені розповіли про переваги рослинної дієти.
Люди, які не вживають м'ясної продукції, мають значно нижчі шанси інфікуватися COVID-19. Такого висновку дійшли вчені з Університету Сан-Паулу в Бразилії, пише Science Alert.
278 учасників повідомили науковцям, що дотримуються рослинної дієти: у їхньому раціоні багато овочів, фруктів, горіхів і бобових. Натомість решта піддослідних вживали більше продуктів тваринного походження.
Відтак дослідники виявили, що серед людей, які вживають м’ясо, COVID-19 інфікувалися 52%, тоді як серед веганів і вегетаріанців ця частка була меншою – лише 40%.
Аналіз отриманих даних не доводить прямого зв’язку між дієтою та інфікуванням, але науковці припустили, що обмеження або відмова від м’ясних продуктів можуть забезпечити певний захист організму від вірусу.
"Наше дослідження доводить, що люди, які дотримуються рослинної дієти, мають менший ризик захворіти на COVID-19", – пишуть вчені.
Також вони зазначають, що рослинна дієта має й інші переваги для організму: вона покращує роботу серця, знижує артеріальний тиск і зміцнює імунну систему людини.
"Рослинна їжа багата на антиоксиданти, фітостероли та поліфеноли, які позитивно впливають на кілька типів клітин, що виконують імунну функцію і мають противірусні властивості", – наголошують науковці.
9 січ. 2024 12:43
330
Як наголосили в МОЗ, якщо у людини є ознаки застуди, краще залишатися вдома та зв’язатися з сімейним лікарем дистанційно.
Рішення про запровадження протиепідемічних заходів у звʼязку з підвищенням захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19 ухвалюють комісії ТЕБ та НС на рівні кожної області.
Як повідомили у Центрі громадського здоров’я, рівень захворюваності для оголошення про те, що епідпоріг перевищено, різний для кожної області: його вираховують залежно від кількості населення та інтенсивності поширення респіраторно-вірусних інфекцій під час епідсезону.
«На рівні кожної області у разі ускладнення епідситуації комісія ТЕБ і НС розглядає, які протиепідемічні заходи застосовувати, та ухвалює фінальні рішення: це буде локальний карантин в окремих класах чи школах, додаткові обмеження в місцях масового скупчення людей, зокрема рекомендація носити маски чи обмежувати кількість відвідувачів в установах та організаціях», –головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Кузін наголосив, що в інших випадках маску рекомендовано й потрібно носити людям з ознаками захворювання, особливо якщо вони перебувають у місцях масового скупчення людей.
«У такому випадку маска – обов’язкова для людини, яка занедужала, це дозволяє зменшити ризик зараження інших (здорових осіб) від хворого. Якщо людина відчуває ознаки застуди, краще залишатися вдома та зв’язатися із сімейним лікарем дистанційно», – пояснив заступник очільника МОЗ.
Коли рекомендовано вдягати захисну маску:
Лікарі нагадують, що маска має закривати рот та ніс, а її краї – щільно прилягати для обличчя. Не можна торкатися зовнішньої поверхні маски під час використання. А заміняти маску потрібно щонайменше кожні дві години або коли вона стала вогкою.
Також не варто забувати про вакцинацію, дотримання правил особистої гігієни (миття рук, обробка рук антисептиком), регулярне провітрювання приміщень, уникнення тривалого перебування у місцях скупчення людей, ізоляцію вдома у разі появи симптомів застуди.