Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 23 листопада
+2
$   41.32
  42.99

Лише 27% великих ТЕС досі працюють, – Шмигаль

8 черв. 2024 11:16

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:01
Події
0

207

0
Лише 27% великих ТЕС досі працюють, – Шмигаль

За словами прем’єр-міністра, решта ТЕС – пошкоджені.


Лише 27% від усіх великих теплових електростанцій наразі залишаються робочими в Україні. Решта – або зруйновані, або пошкоджені внаслідок російських атак.

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в етері телемаратону.

Загалом, внаслідок атак Росії українська енергосистема втратила 9,2 ГВт потужності – це половина від усієї спроможності України.

«Ситуація в енергетиці дуже складна. Це очевидно. Росія зруйнувала 50% нашої спроможності генерації електроенергії. Фактично станом на сьогодні через ракетні і дронові атаки ми втратили 9,2 ГВт електроенергії. Це половина нашої потужності, з якою ми проходили, наприклад, минулу зиму», – сказав прем’єр-міністр.

За даними Шмигаля, лише 27% великих ТЕС залишаються в робочому стані, а 73% – не працюють через сильні пошкодження та руйнування.

Росіянами вже зруйновано 42 енергетичних блоки і пошкоджено 20 гідроенергетичних блоків, які через атаки залишаються неробочими.

Шмигаль підкреслив, що Україна працює над тим, аби до зими запустити якомога більше генерації, а також захистити ті потужності, які збереглися, і ті, які енергетики зараз відновлюють.

Україна працює й над збільшенням імпорту електроенергії з Євросоюзу: зараз ЄС політично дозволяє імпортувати 1,7 ГВт, хоча технічно Україна здатна приймати до 2,2 ГВт. Тому ведуться перемовини про збільшення імпорту.

Окрім того, міжнародні партнери України створили спеціальний фонд підтримки енергетики України, у якому вже зібрали 500 мільйонів євро, відзначив Шмигаль.

Нагадаємо, з 8 червня в Україні у тестовому режимі запрацює новий порядок застосування графіків погодинних відключень світла. Очікується, що це забезпечить меншу тривалість обмежень.