2 трав. 2023 15:34
137
У кожного громадянина буде свій електронний кабінет з повною інформацією про його зброю
У червні в Україні запрацює Єдиний реєстр зброї. Основна мета - щоб вся зброя, яка наразі є на руках у громадян, а це 1 мільйон 300 одиниць, була в реєстрі. Це ж стосуватиметься і нової зброї, яка надходитиме в Україну:
Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» повідомив міністр МВС Ігор Клименко.
«У кожного громадянина буде свій електронний кабінет з повною інформацією про його зброю, про терміни перереєстрації, про перевірки, відмітки купівлі-продажу. А при купівлі зброю можна буде вибрати і замовити, не заходячи ані в підрозділи дозвільної системи, ані в магазин. Тобто буде максимально спрощена система придбання та продажу зброї», - зауважив Ігор Клименко.
«Реєстр допоможе правоохоронній системі контролювати розповсюдження зброї. Треба зробити все для того, щоб українці відчували безпеку. Повернення відчуття безпеки після війни нашим громадянам – це перше, що має зробити держава і безпосередньо система МВС. Для цього зброя має бути облікована, контрольована та мають бути чітко виписані правила її носіння або використання», - наголосив міністр внутрішніх справ України.
Запуск роботи Єдиного реєстру запланований 23 червня 2023 року. За кілька тижнів його вже запустять в тестовому варіанті.
Нагадаємо, в Україні посилять контроль за складанням іспитів для отримання посвідчення водія.
1 трав. 2023 14:53
132
Українські техніки навчилися робити ремонт і середнього рівня складності.
Міністр оборони Олексій Резніков розповів, що в Україні вже виробляються запчастини для західної техніки. Він каже, що наразі працюють три лінії з обслуговування та ремонту техніки.
Про це Резніков розповів в інтервʼю телемарафону.
«У нас є три лінії обслуговування і ремонту. Дрібний простий ремонт поточний прямо на полі бою, де наші екіпажі навчені знають як це зробити. Наша задача — забезпечити їх запчастинами. Деякі запчастини ми вже навіть виготовляємо на українському ринку для західної техніки, наші підприємства, і не тільки державні, а й приватні, фантастично навчилися робити деякі речі», — заявив він.
Друга лінія ремонту більш складна, вона виконується на українських підприємствах недалеко від лінії фронту в тих містах, де є для цього потужності.
Резніков каже, що українські техніки навчилися робити ремонт і середнього рівня складності. Але для цього теж потрібні запчастини, креслення, постійно ведуться перемовини про дозволи, ліцензії тощо.
Третя лінія ремонту — найбільш складна, для цього техніку доведеться відправляти за кордон. У країнах-партнерах збудували хаби для ремонту військової техніки.