Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
чт, 13 червня
+21
$   40.44
  43.53

21 трав. 2024 10:25

Останнє оновлення  
21 трав. 2024 10:25
Здоров'я
0

813

0

Лікарі пересадили серце українському захиснику, подолавши 600 км

Лікарі пересадили серце українському захиснику, подолавши 600 км

«Я йшов на операцію, як на війну. Знав, що можу не повернутися»


Фото - зі сторінки ПМОЛ

Кардіохірурги і трансплантологи Лікарні Святого Пантелеймона врятувати життя воїна, в якого після важкого поранення розвинулася серцева недостатність. Аби виконати пересадку, лікарі з пацієнтом та всім необхідним обладнанням вирушили за 600 кілометрів від Львова.

Про це розповідає Перше медичне об’єднання Львова.

Пацієнт: 49-річний Василь Ципівко з селища Шкло, що на Львівщині. До війська чоловік доєднався ще на самому початку повномасштабного вторгнення - у березні 2022 року. Служив стрільцем. Через півтора роки у лавах ЗСУ - у вересні 2023-го - поруч із Василем розривався ворожий боєприпас. Попри важке поранення, чоловік одужав. Однак на початку цього року його самопочуття різко погіршилося.

«У мене з'явилася задишка. Стало важко ходити - не міг пройти й 5 метрів. Я навіть шнурівки не міг зав'язати, бо задихався», - зазначив чоловік.

Результати обстеження приголомшили Василя - йому потрібна трансплантація серця. У чоловіка виявили спадкове захворювання - дилатаційну кардіоміопатію, раніше хвороба про себе не давала знати. Спровокувало загострення важке поранення захисника. Спочатку роботу серця захисника лікарям вдавалося підтримували за допомогою пігулок. Коли медикаменти вже перестали допомагати, пацієнта поставили в лист очікування на донорське серце. 

У ніч з 6 на 7 травня Василя повідомили, що з’явився донор. Але - він аж в Одеській області.

«Це надто далеко від Лікарні Святого Пантелеймона. Адже небо для цивільних польотів нині закрите, а дорога каретою швидкої надто довга для донорського органу. Та львівські кардіохірурги швидко зорієнтувалися - як не прогавити шанс на друге життя для захисника», - зазначають у Першому медичному.

«Стан Василя був критичний. Зі своїм серцем він не прожив би і місяця. Донор ідеально підходив, але транспортувати його у Львів було неможливо, адже серце живе лише 4 години поза людським тілом. Тому ми оперативно взяли реципієнта, тобто Василя, зібрали команду та апаратуру і вирушили в Одеську область на операцію», - розповідає Роман Домашич, керівник відділення кардіохірургії та трансплантації серця Першого медоб’єднання Львова. 

Лікарі пересадили серце українському захиснику, подолавши 600 км

Донором для Василя став 37-річний чоловік, який потрапив в ДТП. Медики тамтешньої лікарні констатували смерть мозку. Його родина ухвалила складне рішення та дозволила вилучити органи, задля порятунку життя інших людей.

Трансплантацію львівські кардіохірурги виконали в місті Балта Одеської області - на базі міської лікарні. Операція минула успішно і вже на наступну добу після пересадки органу лікарі разом із пацієнтом повернулися до Львова. А вже на другу добу Василь почав ходити. 

«Це якесь диво! Я в це не вірив. Йшов на операцію, як на війну. Але я живий і тепер здорове серце б’ється в мене в грудях», - сказав захисник перед випискою. Вже на 10-ту добу після трансплантації донорського серця Василя відпустили з лікарні додому.

Лікарі пересадили серце українському захиснику, подолавши 600 км - фото 2Лікарі пересадили серце українському захиснику, подолавши 600 км - фото 3

Нагадаємо, в Україні 9-місячній дитині одночасно пересадили печінку та провели корекцію вади серця.