22 серп. 2024 16:05
232
Купання малюка – хвилюючий процес, особливо коли це відбувається вперше. Пропонуємо розібратися, на який день можна купати новонародженого після виписки з пологового та в чому купати дитину, щоб добре спала.
На наступний день після виписки з пологового будинку немовля потрібно покупати. Це перше купання для дитини, тому до процедури варто підготуватися заздалегідь і бажано, щоб в матусі був помічник.
Для купання немовля потрібно створити відповідні умови, а саме:
Для того, щоб полегшити життя матусі та привчити дитину до певного режиму дня, немовля варто купати у визначений час доби. До прикладу, якщо купання проводити ввечері, дитина зможе швидко адаптуватися до розпорядку, зможе швидше розслаблятися та легко засинатиме.
Опускати малюка у воду потрібно повільно та обережно. Особливо, коли це перший для дитини контакт з водою. Немовля слід підтримувати за спинку та голівку однією рукою, а іншою поливати водичкою. Також перше купання можливе у пелюшці, яку у ванні поступово знімають з дитини.
Голівку потрібно мити наприкінці - від чола до потилиці.
Пам’ятайте, під час купання вода не повинна потрапити в очі, ніс або вушка дитини. Також слідкуйте за тим, щоб малеча часом не напилась води, в якій миється.
Мити область промежини у дівчат слід від статевих губ до заднього проходу, у хлопчиків – спочатку миють статеві органи, а потім – область заднього проходу.
Купання новонародженого – особливий процес зближення дитини та батьків. Під час купання погладжуйте та спокійно спілкуйтеся з дитиною, щоб вона змогла зрозуміти, що ситуація в якій вона опинилася їй не загрожує і малюк знаходиться в повній безпеці.
Не купайте дитину одразу після їжі, це може призвести до зригувань.
Загалом процедура повинна тривати не більше 10 хвилин. Якщо це перше купання в житті дитини – то 5-7 хвилин на процедуру буде достатньо.
Чи потрібно купати дитину щодня? Ні! Для підтримки гігієни новонародженого дитину можна купати 2-3 рази на тиждень, якщо всі гігієнічні процедури виконуються щоденно та вчасно. Якщо пупкова ранка ще не зажила, варто мінімально дезінфікувати воду – прокип’ятити.
В цілому лікарі рекомендують мити малюка з милом не частіше ніж один раз на тиждень. Однак варто проконсультуватися зі своїм лікарем, який засіб краще використовувати, щоб не нашкодити ніжній шкірі новонародженого.
Після 1 місяця від народження дитину можна починати купати та привчати плавати у великій ванні. Однак обов’язково тільки при постійному контролі дорослих. Купання немовлят у великій ванні передбачає викладення дитину на руку (під груди) та поступове обережне занурення, щоб малюк міг відчути ніжками дно та зрозумів, що ванна небезмежна та в ній безпечно.