15 груд. 2021 13:10
179
Американський космічний апарат Parker Solar Probe уперше практично торкнувся Сонця, а точніше пройшов через корону — один з шарів атмосфери Сонця.
Про це повідомляє обсерваторія Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA), пише «Бабель».
Parker пролетів через верхні шари атмосфери Сонця, де температура може сягати 500 тисяч кельвінів (близько 500 тисяч градусів за Цельсієм) і взяв звідти зразки частинок і магнітних полів.
Наразі сонячний зонд NASA Parker перебуває у верхніх шарах атмосфери Сонця — його короні. У NASA зазначають, що ця подія стане великим стрибком у сонячній науці.
«Точно так само, як посадка на Місяць дозволила вченим зрозуміти, як він сформувався, дотик до речовини, з якої складається Сонце, допоможе науковцям розкрити важливу інформацію про нашу найближчу зірку та її вплив на Сонячну систему», — пояснили в агентстві.
Зонд Parker Solar Probe запустили ще у 2018 році і вже у жовтні того року він зміг наблизитись до Сонця настільки, що побив усі попередні рекорди. Загальна вартість такої станції становить 1,5 мільярда доларів, вона захищена оболонкою з вуглепластика, яка дозволяє витримати високу температуру.
NASA розраховує, що ця місія дозволить зробити фундаментальний внесок у розуміння причин нагрівання сонячної корони і виникнення сонячного вітру.
Нагадаємо, науковці розглядають можливість блокування Сонця, щоб зупинити глобальне потепління.