16 жовт. 2024 17:40
472
Генпрокурор наказав провести службове розслідування.
Правоохоронці Хмельниччини були обізнані про масштабну корупційну схему керівниці обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже самі могли бути співучасниками.
Як повідомляє головний редактор «Цензор.НЕТ» Юрій Бутусов, посилаючись на джерела та декларації місцевих правоохоронців, 50 прокурорів, зокрема й обласний прокурор, скористалися можливістю оформити інвалідність.
Він зазначає, що рішенням керівниці МСЕК значна частина прокурорів регіону отримала статус осіб з інвалідністю 2 групи, що дозволяло їм роками отримувати пенсії за станом здоров'я. Ці виплати здійснювалися з рішенням колишнього начальника Пенсійного фонду Олександра Крупи, сина Тетяни Крупи.
Бутусов додає, що свідоцтва від МСЕК не лише забезпечували соціальні виплати, а й створювали сприятливі умови для кар'єрного зростання прокурорів. Пенсійні виплати від Крупи були своєрідним бонусом за співпрацю. Серед тих, хто отримав такі документи, виявився обласний прокурор Олексій Олійник. Він і його дружина загалом отримали 2,5 мільйона гривень пенсій.
Загалом прокурори в деклараціях зазначили щонайменше 54,1 млн гривень виплат. Деякі з них оформили пенсії ще з 2016 року, інші - нещодавно. При цьому близькі родичі правоохоронців також мали оформлену інвалідність.
Винятком серед керівників прокуратури став лише очільник Кам’янець-Подільської окружної прокуратури Олександр Гончар, який не скористався цією схемою.
Згодом генпрокурор Андрій Костін наказав провести службове розслідування щодо згаданих 50 прокурорів, яке охопить обласну прокуратуру та інші підрозділи. Комісія вже розпочала збір інформації для з’ясування обставин.
Що передувало?
Нагадаємо, у керівниці МСЕК в робочому кабінеті було виявлено 100 тис доларів США, медичні документи з ознаками підроблення, а також списки «ухилянтів» із прізвищами та фіктивними діагнозами.
Вдома у посадовиці вилучили 5 млн 244 тис доларів США, 300 тис євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси, а також документи, які можуть вказувати на відмивання грошей через різні бізнес-проєкти.
Під час слідчих дій керівниця МСЕК намагалася позбутися частини грошей, викинувши в вікно дві сумки з пів мільйоном доларів США.
Вказані кошти фігурантка не внесла до своїх щорічних декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
Вже 7 жовтня за клопотанням прокурорів Офісу генпрокурора Печерський районний суд м. Києва обрав запобіжний захід керівниці МСЕК Хмельницької області. Жінку відправили під варту з можливістю внесення застави у розмірі 500 млн грн.