2 лют. 2024 11:27
520
Законопроєкт передбачає модель митного оформлення авто, яка ліквідує можливість маніпулювання з вартістю легкового автомобіля.
Комітет Ради з фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроєкт № 10380, який передбачає виключення людського фактору з процесу розмитнення авто.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
«Після ухвалення законопроєкту українці зможуть подати декларацію для розмитнення автомобіля в застосунку чи на порталі «Дія», – каже Федоров.
За словами Федорова, це важливий антикорупційний закон. Каже, що цифровізація зробить процес розмитнення прозорим і швидким й унеможливить корупційні схеми на митниці.
«Основне – він (законопроєкт – ред.) прибирає людський фактор із процесу визначення митної вартості авто, від якої розраховують митні збори», – зазначив міністр.
3 квіт. 2023 14:27
122
Українці можуть підписувати європейські документи через «Дія.Підпис-EU», який відповідає регламенту eIDAS Європейського Союзу. Про це повідомив віцепремʼєр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Відтепер європейські країни зможуть перевірити накладений підпис і встановити, хто саме підписав документ. Зараз функція працює у режимі бета-тесту. Щоб скористатися нею, треба оновити застосунок «Дія» до останньої версії, і там автоматично зʼявляться два варіанти підпису — за українським стандартом (ДСТУ) та міжнародним (ECDSA). «Процес не змінився. Один клік очима, біометрія обличчя звіряється з біометрією в реєстрі — і ви укладаєте онлайн-контракт з іноземними партнерами, підписуєте заяву тощо», — пояснив Федоров. Під час бета-тесту підписати документ з «Дія.Підпис-EU» можна на двох платформах: ІD.GОV.UА (ICEI) та у сервісі документообігу «Вчасно».
1 трав. 2023 16:21
167
Щоб створити цифрового помічника, команда Мінцифри веде переговори з компанією OpenAI – розробниками ChatGPT.
У «Дію» збираються додати функцію віртуального помічника зі штучним інтелектом, робоча назва проєкту – «Надія».
Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на конференції «Надлюди» від Forbes.
Щоб створити цифрового помічника, команда Мінцифри веде переговори з компанією OpenAI – розробниками ChatGPT.
Помічник у «Дії» відповідатиме «зрозумілою мовою» на запитання, пов'язані з держпослугами (не лише тими, які можна отримати через «Дію»).
«Наприклад, ви говорите: «Надія, знайди ЦНАП поруч зі мною, який знаходиться в такому-то районі, в такому-то місті, і скажи, які послуги можна отримати». І тобі людською мовою максимально персоналізовано дається відповідь, де можна знайти цей ЦНАП і так далі», – пояснив Федоров.
За словами міністра, цифровий помічник не використовуватиме персональні дані.
«Ми дизайнимо систему таким чином, щоб все було максимально безпечно», – додав Федоров.
Про те, що Мінцифри разом із Microsoft тестує ChatGPT у «Дії», стало відомо у березні 2023-го. За допомогою чат-бота планували, зокрема, аналізувати поведінку громадян, щоби на основі цих даних пропонувати їм сервіси.
14 верес. 2023 12:59
194
Mantis — лише одна з унікальних розробок, яку створили українці та протестували в межах defense-tech-кластера Brave1.
Українські розробники створили платформу Mantis Analytics на базі Штучного Інтелекту, що вміє моніторити, аналізувати події та виявляти маніпуляції в інформаційному просторі.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Платформа Mantis у режимі онлайн обробляє тисячі повідомлень та гігабайти даних зі ЗМІ, соцмереж, інформаційних платформ. Потім компонує все на інтерактивній карті.
Дані, що збирає платформа, допомагають ефективніше протидіяти російській дезінформації та ворожій пропаганді. Адже кожен може побачити, як росіяни поширюють фейки та обмінюються інформацією.
Mantis — лише одна з унікальних розробок, яку створили українці та протестували в межах defense-tech-кластера Brave1.
27 груд. 2023 12:57
305
Програма надасть змогу громадянам інших країн реєструвати ФОП в Україні та вести бізнес із будь-якого куточка світу.
Мінцифри розпочало закрите бета-тестування програми електронного резидентства uResidency, за допомогою якої іноземці можуть зареєструвати фізособу-підприємця (ФОП) в Україні з будь-якої точки світу.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Зазначається, що в uResidency всі послуги автоматизовані та онлайн. Також майбутні е-резиденти отримають переваги у вигляді мобільного банкінгу, низького оподаткування розміром 5% і відсутності бухгалтерії та звітів.
Програма орієнтована на власників малого бізнесу з Азії та Європи. Зокрема, IT-спеціалістів і фахівців у сфері креативної економіки.
Якщо бета-тестування пройде успішно, то програма буде доступна громадянам пілотних чотирьох країн: Індії, Пакистану, Таїланду та Словенії.
У Мінцифрі також пояснили, які переваги отримає Україна, серед них:
«Програма стане потужним джерелом для відновлення нашої економіки завдяки оподаткуванню іноземних підприємців. А також популяризуватиме бренд України як цифрової держави», – додав Федоров.
Федоров розповів, що над цією програмою працювали три роки. За його словами, нині лише кілька країн у світі пропонують електронне резидентство.