4 листоп. 2024 12:49
270
Він пропонує, щоб полонені могли служити лише на небойових посадах у тилових підрозділах.
Журналіст і колишній полонений Володимир Фомічов звернувся до Президента Володимира Зеленського та керівництва України з проханням про надання відстрочки від мобілізації цивільним, які повернулися з російського полону. На думку Фомічова, такий крок важливий для забезпечення безпеки звільнених осіб, які можуть стикатися з труднощами при мобілізації через спецперевірки.
Фомічов розповів, що намагався приєднатися до ЗСУ через рекрутинг, однак під час спецперевірки від СБУ йому відмовили. Як пояснює журналіст, СБУ, ймовірно, вважає ризиком його перебування у полоні, оскільки він міг мати контакти з окупованими територіями.
«Колишні цивільні полонені не отримують відстрочки від мобілізації, яку мають військовополонені. Через це вони ризикують бути направленими на бойові посади, що може призвести до повторного потрапляння в полон», – пише Фомічов.
Фомічов закликав Президента Зеленського, керівника Офісу президента, омбудсмена, міністра оборони, спікера парламенту та начальника Генштабу ЗСУ надати відстрочку цивільним, які повернулися з полону. Він зазначив, що військових, які були в полоні, мобілізують лише за їх бажанням, тоді як для цивільних такої можливості немає.
«Ми пройшли ті самі жахи, що й військові. Багатьох із нас тримали в одних і тих самих камерах, нас били і катували через нашу громадянську позицію», — сказав Фомічов.
Він розуміє, що внесення змін до законодавства може зайняти час, але просить, щоб цивільні полонені могли служити лише на небойових посадах у тилових підрозділах, оскільки повторне потрапляння в полон стане для них «повільною, але остаточною смертю в муках».
Нагадаємо, що 23 жовтня у Верховній Раді був зареєстрований законопроєкт №12133, який передбачає надання відстрочки від мобілізації для осіб, які перебували в російському полоні як цивільні.
Фомічов сам перебував у полоні у 2016–2017 роках. Його заарештували на тимчасово окупованій території Донеччини, звинувативши в участі в «заборонених організаціях» та зберіганні зброї. Звільнили його під час обміну 27 грудня 2017 року.