Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пн, 20 травня
+17
$   39.67
  43.08

9 січ. 2024 12:43

Останнє оновлення  
9 січ. 2024 12:43
Здоров'я
0

276

0

Коли рекомендовано носити маску – роз’яснення лікарів

Коли рекомендовано носити маску – роз’яснення лікарів

Як наголосили в МОЗ, якщо у людини є ознаки застуди, краще залишатися вдома та зв’язатися з сімейним лікарем дистанційно.


Рішення про запровадження протиепідемічних заходів у звʼязку з підвищенням захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19 ухвалюють комісії ТЕБ та НС на рівні кожної області.

Як повідомили у Центрі громадського здоров’я, рівень захворюваності для оголошення про те, що епідпоріг перевищено, різний для кожної області: його вираховують залежно від кількості населення та інтенсивності поширення респіраторно-вірусних інфекцій під час епідсезону.

«На рівні кожної області у разі ускладнення епідситуації комісія ТЕБ і НС розглядає, які протиепідемічні заходи застосовувати, та ухвалює фінальні рішення: це буде локальний карантин в окремих класах чи школах, додаткові обмеження в місцях масового скупчення людей, зокрема рекомендація носити маски чи обмежувати кількість відвідувачів в установах та організаціях», –головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Кузін наголосив, що в інших випадках маску рекомендовано й потрібно носити людям з ознаками захворювання, особливо якщо вони перебувають у місцях масового скупчення людей.

«У такому випадку маска – обов’язкова для людини, яка занедужала, це дозволяє зменшити ризик зараження інших (здорових осіб) від хворого. Якщо людина відчуває ознаки застуди, краще залишатися вдома та зв’язатися із сімейним лікарем дистанційно», – пояснив заступник очільника МОЗ.

Коли рекомендовано вдягати захисну маску:

  • якщо відчуваєте ознаки застуди й не можете залишатися вдома;
  • якщо у вас є симптоми застуди або підозра на інфекцію, що передається повітряно-крапельним шляхом;
  • якщо доглядаєте за хворим на ГРВІ, COVID-19 чи грип;
  • здоровим людям у місцях великого скупчення для додаткового захисту;
  • лікарям та медпрацівникам під час огляду пацієнтів з респіраторними симптомами, під час маніпуляцій та процедур, які вимагають стерильності.

Лікарі нагадують, що маска має закривати рот та ніс, а її краї – щільно прилягати для обличчя. Не можна торкатися зовнішньої поверхні маски під час використання. А заміняти маску потрібно щонайменше кожні дві години або коли вона стала вогкою.

Також не варто забувати про вакцинацію, дотримання правил особистої гігієни (миття рук, обробка рук антисептиком), регулярне провітрювання приміщень, уникнення тривалого перебування у місцях скупчення людей, ізоляцію вдома у разі появи симптомів застуди.

6 січ. 2024 14:42

Останнє оновлення  
6 січ. 2024 14:42
Здоров'я
0

3785

0
У ВООЗ закликали відновити карантин і масковий режим

Останнім часом зросли випадки захворювання


Гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреїсус закликав продовжувати носити захисні маски та дотримуватися дистанції, щоб уникнути зараження на COVID-19. Останнім часом у світі зросли випадки захворювання.

Про це Тедрос Адханом Гебреїсус повідомив у соцмережі Х.

«Захворювання дихальних шляхів, спричинені COVID19, грип та інші патогени, зростають у багатьох країнах протягом кількох тижнів, і очікується, що це продовжиться після останніх свят», – зазначив посадовець.

Гебреїсус порадив урядам країн відновити масковий режим, вакцинацію та тестування.

«Продовжуйте використовувати маски, вентиляцію та дистанцію, щоб зменшити вплив, і переконайтеся, що ви та ваші близькі зробили щеплення проти COVID-19 та грипу», – пише глава ВООЗ.