Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
чт, 23 січня
-0
$   42.03
  43.87

Історичний момент. Україна стала кандидатом на вступ до Європейського Союзу

23 черв. 2022 20:28

ПолітикаТоп новини
0

137

0
Історичний момент. Україна стала кандидатом на вступ до Європейського Союзу


Історичний момент. Україна стала кандидатом на вступ до Європейського Союзу

23 червня у Брюсселі під час саміту Європейського Союзу ухвалили рішення про надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС. Такий же висновок отримала Молдова.

Чому це рішення є великою стратегічною перемогою України

  • Український стратегічний план втілюється, Росія не здатна зупинити нашу євроінтеграцію.
  • Статус кандидата в члени ЄС – це успішне майбутнє України.
  • Цей крок визначає майбутнє наших поколінь.
  • Україна отримує перспективу бути частиною найуспішнішого союзу в світі.
  • Інтеграція в ЄС – це ідея, що робить сильнішим все українське суспільство.

Відомо, що у 2014 році Україна підписала угоду про асоціацію з Євросоюзом, а за три роки вона набула чинності, одним з найприємніших її наслідків став безвіз. У 2019 році у Конституції України офіційно був закріплений курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію, поступово запроваджувалися реформи для відповідності законодавства України правилам ЄС, але попри зусилля, жертви і сподівання, навіть статусу кандидата Україні не давали, остерігаючись Путіна. Західні партнери довгі роки боялись спровокувати його на ще більшу військову агресію.

Події 24 лютого 2022 року різко змінили бачення країн-членів ЄС.

Надання статусу кандидата на членство у Європейському Союзі є обов’язковим етапом для вступу у ЄС, однак не означає, що цей вступ відбудеться найближчими роками. Після ухвалення статусу кандидата почнуться консультації щодо реформ, які муситиме провести українська влада, аби наша країна інтегрувалася в європейську систему.

Сім реформ від України, які очікує Єврокомісія

Однак далеко не все ідеально у прогресі Києва на шляху до Євросоюзу.

"Ми, ясна річ, знаємо, що треба зробити подальшу роботу", - зауважила фон дер Ляєн. І Єврокомісія сформулювала сім завдань, які Україні треба виконати, пише DW.

Перший - впровадити процедуру відбору суддів Конституційного суду, "включно з процесом попереднього відбору, заснованого на оцінці їхньої незаплямованості та професійних навичок, у відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії". Другий - завершити перевірку кандидатів до Вищої ради юстиції та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Ще два завдання стосуються боротьби з корупцією. Ідеться про завершення призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, проведення конкурсу на директора Національного антикорупційного бюро, а також обвинувачення та вироки корупціонерам, передусім серед високопосадовців.

Законодавство з відмивання грошей слід привести у відповідність до міжнародних стандартів. І загалом Україна має ухвалити стратегічний план реформування правоохоронного сектора.

П'яте і шосте завдання пов'язані з деолігархізацією. А саме, Києву треба впровадити антиолігархічний закон, щоправда, у відповідності до думки Венеціанської комісії, коли вона буде ухвалена. Також від України очікують затвердження нового закону щодо медіа, який би відповідав нормам ЄС.

Сьома умова - впровадити рекомендації Венеціанської комісії, які стосуються національних меншин. Ідеться про закон про освіту від 2017 року, який став причиною конфлікту між Будапештом і Києвом.