Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 26 листопада
--4
$   41.44
  43.47

Іран відмовляється визнати повну відповідальність за збиття літака Міжнародних авіаліній Україні

4 жовт. 2023 09:36

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:01
Світ
0

159

0
Іран відмовляється визнати повну відповідальність за збиття літака Міжнародних авіаліній Україні

Іран досі не бажає підтримувати позицію країн, чиї громадяни загинули в авіакатастрофі, та продовжує ігнорувати їхні претензії.


Screenshot_4

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що Іран відмовляється визнати свою повну міжнародно-правову відповідальність за збиття рейсу PS752 Тегеран-Київ.

Про це повідомили у пресслужбі МЗС.

Як зазначили у відомстві, Координаційна група, починаючи від 2020 року, робила декілька спроб вирішити спір щодо авіакатастрофи літака шляхом переговорів, і у вересні 2023 Іран погодився зустрітися для перемовин.

Дипломати вказали, що ключовими темами під час обговорень була:

  • відповідальність Ірану за порушення ним міжнародного права;
  • необхідність повного відшкодування шкоди, спричиненої збиттям Іраном рейсу PS752.

"Для Групи повне відшкодування означає більше, ніж просто фінансова компенсація", — поінформували в міністерстві.

Однак Іран досі не бажає підтримувати позицію країн, чиї громадяни загинули в авіакатастрофі, та продовжує ігнорувати їхні претензії.

"Поки Іран відмовляється визнати свою повну міжнародно-правову відповідальність, Координаційна група продовжуватиме вживати заходів для врегулювання цього спору відповідно до норм міжнародного права, включно в рамках провадження у Міжнародному суді ООН", — додали у МЗС.

28 верес. 2023 11:21

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:01
Світ
0

190

0
У жовтні Іран зможе постачати Росії далекобійні ракети – аналітики

Росія прагне придбати іранські балістичні ракети Fateh-110 і Zolfaghar, обидві з дальністю дії 300 кілометрів і більше


Screenshot_1

Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявляє, що іранські й російські посадовці можуть укласти угоду про продаж безпілотників і ракет після закінчення терміну дії відповідних обмежень, передбачених резолюцією ООН, 18 жовтня.

«Закінчення терміну дії ракетних обмежень ООН у жовтні дасть Ірану можливість експортувати ракети і пов’язані з ракетами технології без міжнародного контролю, надаючи Ірану можливість задовольнити потреби Росії», – йдеться в повідомленні.

Аналітики зауважують, що звіти української та ізраїльської розвідок свідчать про те, що Росія прагне придбати іранські балістичні ракети Fateh-110 і Zolfaghar, обидві з дальністю дії 300 кілометрів і більше.

«Міністр оборони Росії Сергій Шойгу відвідав Тегеран 19 вересня для обговорення зміцнення двосторонньої оборонної й військової співпраці з Іраном. Командувач Повітряно-космічними силами Корпусу вартових ісламської революції Амір Алі Хаджі Заде супроводжував Шойгу під час огляду іранського арсеналу безпілотників, ракет і ППО у штабі Повітряно-космічних сил у Тегерані 20 вересня. Шойгу також обговорив закінчення терміну дії ракетних обмежень, передбачених резолюцією Ради безпеки ООН із міністром оборони Ірану Мохаммадом Резою Аштіані 20 вересня», – нагадують в Інституті вивчення війни.