28 листоп. 2024 15:00
509
Гірськолижні курорти західної України сьогодні, навіть попри воєнний стан в Україні, вигідно конкурують з іноземними та не поступаються в сервісі.
На дворі вже майже зима, а це означає – початок зимових канікул та відпусток. Якщо у вас немає можливості виїхати з країни або кількість часу для відпочинку обмежена, спробуйте відвідати гірськолижні курорти України.
Якщо хвилюєтеся, що грошей на відвідування лижних курортів України у вас не вистачить, адже деякі з них дійсно дорогі, то пропонуємо скористатися нашою підбіркою найкращих гірськолижних курортів України, де ви точно зможете бюджетно провести час та отримати купу гарних вражень.
Для того, щоб не витратити всі кошти із сімейного бюджету, радимо слідувати правилам відпочинку не за всі гроші світу:
Гірськолижні курорти Закарпаття та гірськолижні курорти Карпат щорічно збирають сотні тисяч відвідувачів. Причому не тільки в зимовий період. Адже бізнес підлаштовується під потреби клієнтів, тож на деяких курортах є й штучний сніг, і штучний лід, щоб кожен бажаючий міг розважатися, не зважаючи на пору року.
Звісно, що багато зимових курортів України - не з бюджетних. До прикладу, в одному з найдорожчих готелів Буковелі, перебування для 2 дорослих на 4 доби стане у 800 євро. Буковель - найбільший лижний курорт України та найвідоміший, а ще один з найпопулярніших для іноземних туристів, адже має високий рівень сервісу, траси різного рівня складності для катання лижників та сноубордистів будь-якого рівня підготовки.
На жаль не всі можуть собі дозволити преміальний відпочинок, втім це не означає, що бюджетний буде гіршим. Тому, ми зібрали для вас найдешевші гірськолижні курорти України, які вже полюбилися багатьом мандрівникам.
Драгобрат – гірськолижний курорт, що знаходиться на території Рахівського району Закарпатської області. Курорт розташований на висоті від 1300 до 1400 м над рівнем моря. Туристів це місце приваблює тим, що тут є, як досить дорогі гірські готелі, так і приватні садиби, що дозволяють обрати місце на будь-який гаманець. Драгобрат - один із найвищих гірських курортів України та має популярні туристичні маршрути до гір: Перший Жандарм (1763 м), Другий Жандарм (близько 1800 м) та Близниця (1883 м). Тут гарантовано можна покататися на сноубордах чи влаштувати собі справжній гірськолижний відпочинок в період з листопада аж до середини квітня та помилуватися казковими горами.
Другий за висотою після Драгобрату гірськолижний курорт Закарпаття – Пилипець, що знаходиться в селі Пилипець Міжгірського району. Тут є декілька видів спусків для любителів покататися на лижах. Найнижча вершина для лижників – 700 метрів над рівнем моря, а найвищі траси починаються з 1497 метрів (вершина гори Гимба).
Гірськолижний курорт Ізки – місце, де покататися на лижах в Карпатах, сподобається всім. Тут є лижні траси для початківців, та для професійних спортсменів. Втім, гірський відпочинок, це не тільки про покататися на лижах, а й про час проведений на природі, смачну їжу, чисте повітря та місце для психологічного розвантаження. Все це можна знайти на гірськолижному курорті України – Ізки, що розташований в однойменному селі Міжгірського району Закарпаття. Для лижників тут існують 2 витяги: бугельний для початківців (150 м) та двокрісельний (1000 м). А ще на цьому лижному курорті є спеціальна системи сніження, що гарантуватиме вам наявність снігу для катання.
Якщо продовжуєте шукати, де покататися на лижах недорого, придивіться до гірськолижної зони у селі Подобовець у Міжгірському районі. Тут є й лижні траси для початківців, і траси для майстрів лижного відпочинку. Лижні спуски у Подобовці мають різну складність, пологість та довжину. Тому ідеально піді йдуть для відпочинку сім’єю. Гірськолижні підйомники є - 400 м, 1250 м та 1300 м. Тому, підбираючи варіанти, куди поїхати на лижі – вивчіть цей напрямок для бюджетного відпочинку.
Гірськолижний комплекс Великий – у селі Калини Тячівського району пропонує своїм відвідувачам не тільки неймовірні траси, а й навіть цілу лижну школу для тих, хто ніколи не наважувався ставати на лижі. Можна було б сказати, що це гірськолижний курорт України для початківців, та це не зовсім так. Дійсно, тут є велика траса для сноутюбінгу для дітей та дорослих, пологий спуск для лижників довжиною 350 м для початківців та дітей, так звана «зелена траса». Але Великий приховує й розваги для адреналінозалежних – найскладнішу «чорну трасу», де катають тільки профі. Тож відпочинок на будь-який смак за скромні кошти.
Гірськолижний курорт Красія, що знаходиться в селі Вишка, Ужгородського району, в Закарпатті, має найдовшу гірськолижну трасу в Україні! Довжина траси – 3,5 км, а перепад висот – 600 м. Тут заняття для душі знайдуть як новачки так і досвідчені лижники. Також тут можна кататися поза гірськолижними трасами (фрі райд).