18 лют. 2025 14:39
186
Знищення цих об'єктів значно ускладнить логістику постачання пального для окупаційних військ.
Генштаб підтвердив успішний удар по ключових стратегічних об'єктах Росії, який відбувся напередодні. Сили оборони України атакували військові цілі та об’єкти паливно-енергетичної інфраструктури окупанта.
Зокрема, було завдано удару по Ільському нафтопереробному заводу, розташованому в Краснодарському краї, де спалахнула масштабна пожежа. Також виведено з ладу дві нафтоперекачувальні станції – «Кропоткинская» та «Андреаполь». Ці об'єкти відігравали ключову роль у забезпеченні пального для потреб російської армії.
Очікується, що знищення цих об'єктів значно ускладнить логістику постачання пального для окупаційних військ.
«Сили оборони України залишають за собою право завдавати ударів по стратегічних об’єктах, які сприяють збройній агресії РФ. Операції зі знищення енергетичної інфраструктури, що підтримує незаконну війну Росії, будуть продовжені», – йдеться в офіційному повідомленні.
Що передувало?
Вчора, 17 лютого, російське Міноборони заявило про масовану атаку дронів уночі. За попередніми даними, під удар могла потрапити інфраструктура в Краснодарському краї, зокрема Ільський нафтопереробний завод. Згодом з’явилася інформація про те, що нафтоперекачувальна станція «Кропоткінська» вийшла з ладу після удару.
Протягом ночі начебто було перехоплено 90 безпілотників. Зокрема, заявили про збиття 38 дронів над Азовським морем, 24 – у Краснодарському краї. Окупанти також повідомили про знищення безпілотників над тимчасово окупованим Кримом, Чорним морем, а також у Курській і Ростовській областях. Крім того, Міноборони РФ заявило про нібито збиту керовану ракету "Нептун" над Азовським морем.
Пізніше стало відомо, що внаслідок атаки безпілотників серйозно пошкоджено нафтоперекачувальну станцію «Кропоткінська», яка належить Каспійському Трубопровідному Консорціуму. За інформацією джерел, об’єкт атакували сім дронів, оснащених не лише вибухівкою, а й металевими елементами для посилення ураження.
Наразі станцію виведено з експлуатації. Робота трубопровідної системи Тенгіз – Новоросійськ триває у зниженому режимі, оминаючи пошкоджену НПС.
Відомо, що «Кропоткінська» є найбільшою нафтоперекачувальною станцією КТК на території РФ та розташована в Кавказькому районі Кубані.