Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пн, 15 квітня
+8
$   39.57
  42.16

8 січ. 2022 12:03

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:49
Світ
0

65

0

Експрем'єра Казахстану затримали за підозрою у держзраді

Експрем'єра Казахстану затримали за підозрою у держзраді


Експрем'єра Казахстану затримали за підозрою у держзраді

Колишнього голову Комітету національної безпеки (КНБ) Казахстану та експрем'єра Каріма Масімова затримано, повідомляє пресслужба відомства, передає УНН.

Його підозрюють у державній зраді. Масімова та інших фігурантів справи помістили до ІТТ.

Справа за ч. 1 ст. 175 КК Казахстану (держзрада) було заведено ще 6 січня, уточнили у комітеті. Того ж дня Масімова затримали, проте КНБ повідомив про це лише зараз.

Масімов — колишній прем'єр-міністр Казахстану, він очолював уряд з 2007 до 2012 року і з 2014 до 2016 року. У період між двома термінами він обіймав посаду керівника адміністрації президента. У вересні 2016 року Масімова було призначено головою КНБ.

Нагадаємо, 1 січня у середньоазіатській країні різко зросли ціни на автомобільний газ: з 60 до 120 тенге за літр. Після цього в Актау та Жанаозені (Мангістауська область) люди стали збиратися в центрі міст та перекривати вулиці. Пізніше демонстрації розпочалися в Алма-Аті, Нур-Султані, Караганді, Атирау, Уральську, Талдикоргані, Кизилорді та Шимкенті. Задля придушення повстання президент Казахстану покликав на допомогу сили ОДКБ. Москва направила до країни близько 3 тис. військових. До введення військ до Казахстану приєднались Киргизстан, Білорусь та Вірменія.

Серед протестувальників були групи мародерів, які грабували магазини та нападали на співробітників правопорядку. Офіційна казахська влада називає їх терористами. Президент Касим-Жомарт Токаєв заявив про 20 тис. людей, які вчинили напад на Алма-Ату.

На вечір п’ятниці кількість затриманих у країні перевищила поріг у 4000 осіб. У МВС Республіки повідомляли, що під час “антитерористичної операції” вбили 26 “озброєних злочинців”.

7 січня Токаєв оголосив про наведення ладу в країні. Він також звинуватив силовиків країни в тому, що ті “проспали” протести. Раніше 5 січня Токаєв своїм указом відправив у відставку голову КНБ Каріма Масімова та його першого заступника Самата Абіша. Як Масімова, колишнього прем’єр-міністра Казахстану, так і Абіша, племінника першого президента країни Нурсултана Назарбаєва, раніше називали можливими кандидатами на пост глави держави.