10 січ. 2024 14:08
402
Врятували життя 42-річному Олександру зі Львова.
Він переніс два інфаркти з різницею в тиждень. Після другого його серце ледь билося в грудях і будь-якої миті ризикувало спинитися. Повернуло до життя чоловіка донорське серце, яке пересадили кардіохірурги Лікарні Святого Пантелеймона.
І це, без перебільшення, дивовижна історія порятунку, - говорять у Першому медичному об’єднанні Львова.
Пацієнт - 42-річний Олександр Малешенков зі Львова. Два місяці тому йому раптово стало зле. Згодом стан поліпшився, але за тиждень знову стався напад.
«Мене кинуло в холодний піт, підвищилася температура, почало боліти в грудній клітці та руки, буквально, відняло, дружина викликала швидку», - пригадує Олександр.
У медзакладі, куди звернувся чоловік, діагностували гострий інфаркт міокарда. Серце чоловіка ледь билося та не виконувало своєї функції. Висновок лікарів: Олександра врятує лише трансплантація серця. І часу чекати в чоловіка майже немає.
«Олександра у важкому стані екстрено доправляють до Лікарні Святого Пантелеймона, де спеціалісти інтенсивної терапії буквально повертають його з того світу. Стан вдається стабілізувати. Та через те, що більша частина серця була уражена інфарктом, він потребує важкої медикаментозної підтримки. Поза лікарнею Олександр не має шансів жити.
Саме в той момент в лікарні з’являється донор, родина якого дає згоду на вилучення органів. Серце підходить Олександру», - розповідають лікарі.
Трансплантація тривала п’ять годин та минула успішно.
«Я, коли відкрив очі й зробив перший вдих, не повірив, бо останні дні перед пересадкою задихався», - каже Олександр.
На 12 добу після операції чоловік їде додому. Його мрія - побачити дітей і прогулятися рідним Львовом - нарешті стає реальністю.
«Світла пам’ять донору і безмежна вдячність його родині - завдяки їх рішенню тієї ночі було врятовано декілька життів, зокрема, і Олександра», - резюмують у Першому медичному об’єднанні Львова.
6 січ. 2024 14:54
8696
Таку унікальну операцію робили вперше в Україні.
В «Охмадиті» провели унікальну трансплантацію печінки тривалістю майже добу з одномоментною корекцією вади серця. Операцію зробили 9-місячній дівчинці Тетяні.
Як повідомили в МОЗ, Тетянка народилася в Тернополі у лютому 2023 року з вродженою вадою серця, яку діагностували ще в утробі матері.
«Після народження у дівчинки виявили ще й захворювання, що спричиняє печінкову недостатність. Батьки дівчинки шукали порятунку в багатьох лікарнях, проте не скрізь могли допомогти Тетянці, а дехто радив звернутися до закордонних клінік. У тримісячному віці вона потрапила до столичного Охматдиту, лікарі якого дали довгоочікувану надію», – кажуть в МОЗ.
У 9 місяців дівчинка мала порушення розвитку, що загрожували життю. Кожне з них можна було коригувати в різний час і спосіб, а одночасне хірургічне втручання було ризиковим. Однак без операції дівчинка не мала шансів на життя.
Спеціалісти «Охмадиту» під час консиліуму вирішили поєднати дві операції так, щоб не нашкодити дитині. Операція – унікальна: з одномоментною корекцією вади серця та трансплантацією печінки від донора – мами.
В МОЗ додають, що такий варіант трансплантації печінки з одномоментною корекцією вади серця виконувався вперше в Україні.
«Майже добу – 23 години – за життя маленької Тані боролися неймовірні команди спеціалістів: медики з Центр дитячої кардіології і кардіохірургії, спеціаліст з Національний інститут раку, хірурги-трансплантологи, анестезіологи-реаніматологи, трансфузіологи, діагности, лабораторна служба, медсестри та інші фахівці НДСЛ «Охматдит». А життєдіяльність дитини до операції підтримувалась у відділенні інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій», – кажуть в МОЗ.
Зараз дівчинка почувається добре та готується до повернення додому.