22 черв. 2026 12:49

Служба безпеки України повідомила про затримання двох підозрюваних, яких вважають причетними до підготовки теракту в центрі Києва.
За версією слідства, чоловіки заклали саморобний вибуховий пристрій біля генератора поруч з адміністративною будівлею у Шевченківському районі столиці. Правоохоронці вважають, що вибух мав спричинити масштабну пожежу та завдати пошкоджень об’єкту.
Після виконання завдання підозрювані залишили Київ та вирушили потягом у напрямку Чернігівської області. За інформацією СБУ, надалі вони планували незаконно перетнути державний кордон через Білорусь і потрапити до Росії.
Затримання відбулося безпосередньо у вагоні потяга. Під час обшуків правоохоронці вилучили мобільні телефони та надувний човен, який, за даними слідства, міг використовуватися для втечі через прикордонну річку.

У спецслужбі зазначили, що один із фігурантів є військовослужбовцем, який самовільно залишив місце служби, інший працював у сфері маркетингу в Києві. Слідчі вважають, що обох завербували представники ФСБ через месенджер Telegram.
Також правоохоронці перевіряють їхню можливу причетність до інших завдань російських спецслужб, зокрема збору інформації про військові об’єкти та облаштування схованки зі зброєю поблизу столиці.
Наразі затриманим оголосили підозру у замаху на вчинення терористичного акту. Суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. У разі доведення вини чоловікам може загрожувати довічне позбавлення волі.
Водночас відповідно до Конституції України особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено обвинувальним вироком суду.
Нагадаємо, російські дрони атакували Запоріжжя: двоє людей загинули, семеро отримали поранення