1 верес. 2022 16:04
98
Науковці повідомили, що експеримент з виробництва кисню на Марсі під назвою Moxie, який розпочали в лютому 2021 року, є успішним. Науковцям вдалося генерувати 6 грамів кисню на годину — приблизно стільки виробляє невеличке дерево на Землі.
Про це пише The Guardian, передає Бабель.
Прилад Moxie відправився на поверхню Марсу в рамках місії марсохода NASA Perseverance.
Дослідники припускають, що його збільшену версію можна відправити на Марс, щоб безперервно виробляти кисень для людей, які згодом прилетять на Червону планету.
У дослідженні зазначають, що до кінця 2021 року Moxie зміг виробляти кисень під час семи серій експериментів у різних атмосферних умовах - удень і вночі, а також в різні марсіанські сезони. Під час кожного циклу він досяг своєї мети - виробляти 6 грамів кисню на годину.
«Це перша демонстрація фактичного використання ресурсів на поверхні іншого планетарного тіла та їх хімічного перетворення на щось, що було б корисно для людської місії», - сказав заступник головного дослідника Moxie, професор кафедри аеронавтики та астронавтики Массачусетського технологічного інституту Джеффрі Хоффман.
Поточну версію приладу зробили невеликою, щоб апарат міг поміститися у марсохід Perseverance. Зараз він може працювати недовго. Повномасштабний кисневий завод передбачає більші апарати, які мали б працювати безперервно.
Наразі Moxie може виробляти кисень майже в будь-який час марсіанського дня та року.
«Єдине, що ми не продемонстрували, — це робота на світанку чи в сутінках, коли температура суттєво змінюється. У нас є туз у рукаві, який дозволить нам це зробити. Щойно ми перевіримо це в лабораторії, ми зможемо досягти останньої віхи, щоб показати, що справді можемо працювати в будь-який час», - сказав головний дослідник місії Moxie в обсерваторії Хейстек Массачусетського технологічного інституту Майкл Гехт.