Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
чт, 19 вересня
+21
$   41.44
  46.24

20 трав. 2024 12:30

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:01
Політика
0

394

0

Деякі країни НАТО вже направили своїх військових до України, – прем'єрка Естонії.

Деякі країни НАТО вже направили своїх військових до України, – прем'єрка Естонії.

Прем'єрка також прокоментувала можливість задіяння статті 5 НАТО.


Деякі держави вже направили своїх інструкторів в Україну для тренування українських військових.

Про це розповіла премʼєр-міністерка Естонії Кая Каллас в інтервʼю Financial Times.

Вона вважає, що союзники по НАТО не мають хвилюватися, що відправка військ в Україну для тренування її солдатів може втягнути Альянс у війну з Росією.

«Є країни, які вже тренують солдатів на місцях», і вони роблять це на свій страх і ризик. Водночас Кая Каллас пояснює, що якби російські війська напали на навчальний персонал країн НАТО в Україні, то це не призвело б до автоматичної активації статті 5 про взаємну оборону.

«Я не можу собі уявити, що якщо там хтось постраждає, то ті, хто відправив своїх людей, скажуть: «Це стаття 5. Нумо... бомбити Росію». Це не так працює. Це не відбувається автоматично. Тому ці страхи не мають реальних підстав», — заявила Каллас.

В Естонії, за словами прем’єрки, щоб відправити інструкторів в Україну, потрібне схвалення парламенту. «Це відкрита публічна дискусія, але я думаю, що ми не повинні зараз нічого виключати», — сказала вона.

Каллас не бачить ризику прямого конфлікту з Росією, якщо союзники допомагатимуть Києву тренувати українських солдатів на території України.

«Російська пропаганда тільки те й робить, що говорить про війну з НАТО, тому їм не потрібен привід для цього. Що б ми не робили зі свого боку... Якщо вони схочуть напасти, вони нападуть», — вважає Каллас.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна висловить вдячність і буде рада, якщо відбудеться підкріплення з боку військ НАТО при умові, що настане необхідність.